איטום גגות

רטיבות בבית זה משהו שכמעט כולנו נתקלים בזה בשלב כזה או אחר של החיים. זה יכול לקרות בבית הפרטי שלנו וזה גם יכול לקרות בחדר המדרגות, במקום העבודה כמו גם בכל מקום אחר. רטיבות מובילה בדרך כלל להיווצרות של עובש, לקילוף של הצבע והטיח של הקיר ולמראה מוזנח ולגמרי לא מלבב.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

רטיבות בבית זה משהו שכמעט כולנו נתקלים בזה בשלב כזה או אחר של החיים. זה יכול לקרות בבית הפרטי שלנו וזה גם יכול לקרות בחדר המדרגות, במקום העבודה כמו גם בכל מקום אחר. רטיבות מובילה בדרך כלל להיווצרות של עובש, לקילוף של הצבע והטיח של הקיר ולמראה מוזנח ולגמרי לא מלבב.

הרטיבות עשויה גם לנפח ארונות ולהרוס רהיטים ועוד לא דברנו על הנזקים הבריאותיים של הרטיבות מה שעלול לפגוע בילדים במיוחד ובאוכלוסיות רגישות. זו הסיבה שחשוב כל כך לדאוג לאיטום תקין של הגגות, של החלונות ושל כל המבנה באופן כללי. חשוב לזכור כי רטיבות עשויה להיגרם גם בגלל פגיעות שונות בצנרת של הבית או של דיירים בקומות מעל הבית.

למה חשוב לבצע איטום גג?

איטום גג היא פעולה שאסור לדלג עליה במיוחד בישראל הגשומה. אם אנחנו לא דואגים לאיטום, אנחנו לא יכולים לבוא אחר כך בטענות על כך שיש דליפה מהגג אל תוך הבית. הדבר נכון כמובן בעיקר לדירות גג שם כל דליפה וכל בעיה של איטום ישפיע מיד על הדירה עם בוא הגשם הראשון. ברגע שיש רטיבות ויש מים על הגג התוצאה היא תקרה רטובה ולעיתים אפילו דולפת.

חשוב לזכור שכל הנושא הזה של איטום מחייב התאמה של האיטום מבחינת חומרי האיטום וטכניקת האיטום על מנת שהתוצאה אכן תהיה יעילה וטובה.
בבחירת חומרי האיטום יש להתחשב גם באיטום אם כבר נעשה בעבר. היות ויש חומרי איטום שונים אשר איטום חוזר עליהם באמצעות חומרי איטום שונים לא יהיו יעילים והתוצאה לא תהיה טובה.

יש מצבים אשר בהם יש להסיר איטום קודם וליצור משהו אחר ואיכותי יותר. בכל מקרה מה שצריך זה לפנות אל אנשי מקצוע מהתחום על מנת שאלו יתאימו את האיטום ואת החומרים הנכונים כדי לקבל את המענה הנכון.

איטום גגות 4

מתי מומלץ לבצע איטום גגות?

ככל שמדובר בפעולות לאיטום הגג, אי אפשר להשאיר את העבודה לתקופת החורף כאשר כבר יש גשם ויש רטיבות. האיטום במצב הזה היא לא תמיד אפשרית. מה שצריך זה לחכות לזמן יבש לאחר ימים שלא היו בהם גשמים ורק אז לעשות את העבודה.

גם במצב כזה לא ממש בטוח שזה יהיה נכון בגלל שהרטיבות אם היא כבר חלחלה למבנה, הרי שהיא לא כל כך מהר תתייבש. מה שיוביל לכך שהאיטום לא יהיה באמת יעיל. ההמלצה בגלל זה היא ללכת על איטום ותיקון רטיבות לפני בוא החורף, לפני שמופיע הגשם הראשון.

כבר בשלב הזה חשוב לבצע את האיטום של הגג כדי לקדם את החורף בצורה הנכונה. אנשים שזוכרים לאטום את הגג בזמן, נהנים בסופו של דבר מחורף יבש יותר ונעים הרבה יותר.

איך מבצעים איטום גג רעפים?

איטום גג רעפים זה סיפור אחר לחלוטין מאיטום של גג רגיל עם יציקה. את גג הרעפים יש לאטום בצורה מקצועית מיוחדת בחומרי איטום מתאימים.
לצורך כך חשוב כמובן להיעזר באנשי מקצוע שיש להם את המומחיות ואת הידע המקצועי לעשות את העבודה בצורה הנכונה על מנת שלא לפגוע ברעפים.

באופן כזה הם יצליחו ליצור את האיטום הנכון ולקבל את התוצאות הנכונות. איטום שנעשה בעזרת החומרים הנכונים ובטכניקות המתאימות אכן יעניק לדיירי הבית חורף יבש.

איטום גגות 2

איך מתבצע איטום גג מרוצף?

איטום גג מרוצף הוא לא תמיד כל כך פשוט. אם הריצוף לא אטום בצורה הרמטית ויש חלחול של מים בין החריצים של הריצוף, הרי שלא יהיה מנוס מהרמה של האריחים ופריסה של יריעות ביטומניות או לחילופין יישום של כל חומר איטום מסוג אחר.

בגלל שמדובר כבר בגג עם ריצוף, זו עשויה להיות מלאכה הרבה יותר מורכבת והרבה יותר מסובכת מה שייצור מלאכה מורכבת ומסובכת וגם יקרה הרבה יותר. אך ברוב המקרים לא יהיה מנוס מהרמה של המרצפות וביצוע איטום מקצועי ויסודי.

זאת למרות שיש מקרים אשר בהם אפשר יהיה לבצע את האיטום דרך החריצים של המרצפות על ידי השמה של חומר איטום כלשהו ביניהם, משהו שלא מבטיח הצלחה מלאה.

סוגי איטום גגות – מה מתאים לי?

כאשר באים לבחור את סוג האיטום לגג, חשוב להבין כי לא תמיד זה יהיה נתון לבחירה של הלקוח. כי לא כל חומר יוכל לתת את המענה הנדרש על פי סוג הגג, אופי האיטום הנדרש, האיטום הקודם שכבר קיים במקום והחומרים שבעבר עשו בהם שימוש. כי לא על כל חומר אפשר לבצע איטום ולעיתים בלי להסיר לחלוטין את השכבות הקודמות התוצאות לא תוכלנה להיות טובות.

מעבר לכך יש הבדלים גדולים בין איטום של גג רגיל לבין איטום של גג רעפים. כפי שכבר ציינו, גג מרוצף הוא גם כן סיפור אחר ובקיצור, זה בהחלט נושא מורכב שיש להעביר אותו לאנשי מקצוע שהם יכריעו בעניין.

איטום גגות 3

זיפות גגות – איטום גגות בזפת

כאשר אנחנו באים לדבר על סוגי איטום גגות ברור שעלינו להזכיר את הזפת, למרות חילוקי הדעות בדבר היעילות של הזפת. האיטום בעזרת הזפת הוא איטום נוח וזול מצד אחד אך מצד שני מדובר בחומר שלא תמיד מגלה עמידות. כך שלטווח הארוך מדובר באיטום לא באמת יעיל. מעבר לכך כאשר מבצעים את האיטום בעזרת זפת, יש צורך בתחזוקה גבוהה מאוד.

זיפות הגג נעשה על ידי מריחה של זפת חמה על שטח הגג כאשר מתחת לזפת פורשים יריעה מיוחדת שזו תחזיק את הזפת.

היתרונות של איטום הגג בזפת:

  • חומר איטום זול – המחיר של הזפת זול בכמעט חמישים אחוז ביחס ליריעות הביטומניות.
  • יישום קל – העבודה הינה פשוטה יחסית ולא אורכת הרבה זמן. אין צורך במיומנות גבוהה לעבודה.
  • מתאים לכל גג – לא משנה אם מדובר בגג עמוס בדודי שמש, מזגנים, אנטנות וכו', כמעט תמיד אפשר יהיה לבצע את האיטום זה אמנם ידרוש הכנה והזזה של כל הדברים הללו אך האיטום יהיה בהחלט אפשרי.

החסרונות של האיטום בזפת:

  • דורש תחזוקה -הזפת מחייב סיוד בכל שנה מחדש וזיפות אחת לשלוש עד חמש שנים. שלא כמו יריעות שנותנות שקט למשך עשר שנים לפחות.
  • לא מחזיק מעמד – זפת מתרחב בחום ומתכווץ בקור מה שפוגע באיכות של האיטום.
  • חומר שלא עומד בתקן הישראלי – הזפת הוא חומר שלא עומד בתקנים הישראלים ואין אחריות על העבודה.
  • איטום גגות

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום הנעשה בעזרת יריעות ביטומניות היא השיטה הכי יעילה והכי מוכרת כיום. היריעות מחזיקות מעמד לשנים רבות והן גם עמידות לכל טמפרטורה. היריעות לא דורשות תחזוקה שוטפת ולמעשה מדובר באיטום הכי יעיל.

חשוב לדעת כי אי אפשר ליישם יריעות ביטומניות על חומר לאיטום גגות מסוגים אקריליים. בגג שעמוס בגופים הבולטים על פני הקרקע יהיה קשה ליישם את היריעות כי ייווצרו חורים סביב אותם הגופים.

בכל מקרה, תמיד חשוב להיוועץ באיש מקצוע כאשר באים לבחור את סוג האיטום. רק כך אפשר יהיה להגיע לתוצאה הטובה ביותר ולאיטום שייעשה בצורה הכי יעילה והכי אפקטיבית.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית לאיטום גגות הגעתם למקום הנכון! השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי!

עשוי לעניין אתכם גם: איטום מרפסת | איטום.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447