איטום מקלחת

בכל בית יש את החללים הרטובים. הם מכונים – חדרים רטובים. מדובר במקלחות או חדרי האמבטיה. חדרים אלו זקוקים לאיטום מקצועי כבר בשלבים הראשוניים של הבנייה שלהם עוד לפני השלב של הנחת הריצוף. מדובר באיטום שחייב להיות יסויד מאוד וזאת על מנת לשמור על המקום מפני נזילות ולמנוע מצב של זליגת מים לחדרים הנמצאים בסמוך.

להמשך המאמר גללו למטה 🔽🔽

גם נזילות הכי קטנות יכולות לעשות נזקים גדולים!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

בכל בית יש את החללים הרטובים. הם מכונים – חדרים רטובים. מדובר במקלחות או חדרי האמבטיה. חדרים אלו זקוקים לאיטום מקצועי כבר בשלבים הראשוניים של הבנייה שלהם עוד לפני השלב של הנחת הריצוף. מדובר באיטום שחייב להיות יסויד מאוד וזאת על מנת לשמור על המקום מפני נזילות ולמנוע מצב של זליגת מים לחדרים הנמצאים בסמוך.

איטום מקלחת – איך זה נעשה?

ככל שמדובר בנושא הזה של איטום מקלחת, הרי שמדובר יהיה בעבודת איטום שייעשה בעזרת חומרי איטום ביטומניים וגם צמנטיים. את האיטום אי אפשר לעשות רק לאחר ביצוע עבודות האינסטלציה במקום. מדובר בעבודת איטום שחייבת להיעשות וזאת בגלל שאם לא עושים את זה כמו שצריך, תהיה חדירה של מים שיגיע אל הצד השני של הקיר ובדרך כלל זה יהיה קירות הבית עצמו בחדרים הסמוכים לחדר האמבטיה.

יש אנשים שרוצים לסמוך על הקבלן ולוודא כי הוא ז שאכן ידאג לביצוע נכון שח העבודה כולל את עבודות האיטום. חשוב להבין כי איטום טוב עם חומרים איכותיים זה בדרך כלל לא מה שתקבלו מהקבלן שבא לבצע את העבודה. כי איטום מקצועי זה בהחלט עניין של בעלי מקצוע מומחים ושווה לכם בהחלט לשלם על השירות כדי לקבל את התוצאות הרצויות.

 

איטום מקלחת לפני ריצוף – איך זה נעשה בפועל?

כשאתם רוצים שירות של איטום המקלחת, עליכם לנקות היטב את כל חדר האמבטיה ולסלק כל שארית בנייה מהמקום. זה אומר סילוק של אבנים, של טיח, של בטון וכל חומרי הבנייה שנותרו במקום.
אחרי שמסיימים את ביצוע עבודות האינסטלציה, עוברים לביצוע הרולקות. מדובר בבטון שנמצא בין הקיר לבין הרצפה בצורה מעוגלת. יש חברות המציעות בשלב הזה לעשות שיפוע מידה באזורים שם נדרש השיפוע.
השיפועים למעשה מבוצעים בנקודות שונות בחלל עם דגש על מקומות שם יכולים להצטבר מים עומדים. השיפועים הללו מטרתם למנוע את התופעה הזו.

למה חשוב לאטום את המקלחת?

לא כולם מבינים את החשיבות בביצוע איטום של חדר האמבטיה. רק מי שחווה רטיבות בגלל איטום שלא נעשה כראוי, יודע עד כמה חשוב הדבר.
איטום אמבטיה אם כן הוא דבר מאוד חשוב שאי אפשר לוותר עליו. אם מתרשלים בביצוע האיטום ולא עושים את זה בצורה היסודית והנכונה, התוצאה היא רטיבות שמחלחלת לחדרים האחרים מה שמוביל לנזקים לקירות של הבית. זה אומר רטיבות בקירות, היווצרות של עובש, פגיעה ברהיטים וכן הלאה.

איך עושים איטום מקלחת?

לרוב מבצעים את עבודות האיטום בשלבים שלפני הריצוף של החדר. כפי שכבר הרחבנו לעיל ישנה משמעות להכנת הבטון והכנה של שיפועים מתחת לריצוף כאשר שה מה שיוביל בסופו של דבר לכך שלא ייוצר מצב של מים עומדים מה שמוביל לנזקים חמורים בהמשך בכל מקרה של רטיבות.

האיטום בפועל נעשה בעזרת שימוש בחומר איטום צמנטי כאשר יש ליישם את החומר פעמיים. מדובר בחומר שנחשב כבעל כושר איטום גבוה במיוחד. לעיתים הוא עשוי להיות שברירי מעט ועל כן יהיה צורך לכסות אותו בחומר ביטומני גמיש.

את החומר הצמנטי יש למרוח על כל שטח הרצפה וכן על כל האיזור בו אתם עתידים למקם את המקלחון. הסיבה לכך היא למנוע את המים שעשויים לבוא במגע עם הקירות בזמני השימוש במקלחת. המטרה היא שלא תיווצר כל לחות או רטיבות בצד השני של הקיר.

איטום מקלחת

איטום בחומר ביטומני

לאחר שמבצעים את האיטום בעזרת החומר הצמנטי, יש להמשיך ולבצע איטום בחומר ביטומני. מדובר בשכבת איטום שהיא מסיימת את כל האיטום של חדר האמבטיה. את החומר הביטומני יש למרוח על השטח של הרצפה בחדר האמבטיה וכן על קירות החדר עד לגובה של לפחות 30 ס"מ.

השכבה הזו היא הנחוצה ביותר היות ומלבד כושר האיטום של החומר יש גם שכבת הגנה בחומר מה שמעניק איכות גבוהה יותר לכל תהליך האיטום.
אם מבצעים את האיטום בצורה יסודית ומקצועית בצורה הזו, אפשר ליהנות בסופו של דבר מתוצאות מקסימליות.

איטום מקלחת אחרי ריצוף

לא תמיד האיטום נעשה כראוי בשלבים שלפני הריצוף. גם אם כן יש מקרים אשר בהם האיטום מתגלה כלא יעיל או שפשוט חלף זמן ארוך מאז בוצע האיטום והאיטום כבר לא יעיל כפי שהוא היה. במקרים אלו אפשר יהיה לבצע את חידוש האיטום על הריצוף הקיים.

איטום מקלחת מרוצפת חייב להיעשות בצורה מקצועית על מנת שהתוצאה אכן תהיה יעילה ואפקטיבית. איטום הנעשה על גבי ריצוף הוא תמיד פחות יסודי אך אם הפעולה תיעשה על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום, הרי שהתוצאה אכן תוכל להיות טובה ואפקטיבית.

איטום הקרמיקה במקלחת -למה חשוב לעשות את זה?

איטום קרמיקה במקלחת זוהי גם כן אחת הפעולות החשובות ביותר שאי אפשר לדלג עליהם.
ברגע שהקרמיקה לא אטומה כמו שצריך, הרי שהמים יחלחלו מעבר לקיר כך שהנזק לשאר קירות הבית עלול להיות גדול.
זו הסיבה שכאשר באים לאטום את חדר המקלחת בשלבים הראשונים שלפני הריצוף, מבצעים את האיטום גם בגובה הקירות לפחות 30 ס"מ מגובה הרצפה ומעלה.

איטום מקלחת

כמה עולה איטום מקלחת?

ככל שמדובר בתחום הזה של איטום מקלחת חשוב להבין שמדובר בעבודה הדורשת הכנה של השטח יחד עם יישום מקצועי ונכון של העבודה בהתאם לשחטה הנבחרת.
יש לזכור שאיטום יסודי כולל הרמת מרצפות יהיה יעיל יותר. אם תבחרו לעשות את האיטום כראוי כולל הרמה של המרצפות אתם תרוויחו איטום יעיל שיחזיק מעמד לאורך זמן.
המחיר לאיטום כזה יעלה החל מ 1000 ₪ לכל מ"ר. איטום שנעשה על גבי הריצוף הוא איטום הרבה יותר פשוט מבחינת העבודה הנדרשת ועל כן המחיר אף הוא יהיה זול יותר.

שלבים באיטום מקלחת מרוצפת

כפי שכבר מנינו לעיל איטום מקלחת לפני ריצוף הוא שונה לגמרי מאיטום שנעשה לאחר הריצוף.
איטום מקלחת אחרי ריצוף הוא יהיה פחות אפקטיבי וגם יותר קל לביצוע ועל כן הוא גם יהיה הרבה יותר זול. מעבר לכך, יש לזכור כי האפקטיביות של האיטום לא תהיה כמו באיטום הנעשה לפני הריצוף.

השלב הראשון של האיטום הוא מריחת השכבות האוטמות שזה היריעות הצמנטיות והביטומניות כולל מריחה באזור החיבור של הרצפה לקיר.
לאחר שמבצעים את האיטום בחומרים הללו מרצפים את החדר.

מי יאטום עבורכם את המקלחת?

בכל מה שקשור לאיטום מקלחות, חשוב להבין שמדובר במשהו שחייב להיעשות בצורה מקצועית. אם זה לא ייעשה כך הרי שהתוצאה עלולה להיות לגמרי לא יעילה ונזקים שונים ייווצרו עם הזמן.
על כן, אף פעם אין לזלזל בבחירת איש המקצוע שיבצע את האיטום וזאת בכדי להבטיח כי האיטום ייעשה בצורה מושלמת ויספק מענה יבש לאורך זמן.

אם תפנו אל אנשי מקצוע מומחים תיהנו מאיטום אפקטיבי שיוכיח את עצמו למשך שנים רבות קדימה.
לרוב תהיה אחריות על ביצוע האיטום למשך מספר שנים כאשר במקרים רבים האיטום יהיה אפקטיבי למשך עשר שנים ולעיתים אף יותר.

חברתנו מספקת שירות איטום מקלחת מקצועי ומגוון שירותי איתור נזילות ואיטום נוספים, השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לייעץ לכם !

עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איטום קירות

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

תוכן עניינים
אודותינו

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

איטום מקלחת
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

בדיקת נזילות מים
צילום תרמי
בדיקת נזילות מים

אתם קמים בבוקר ומגלים נזילה בפינת הקיר? השכנים מתלוננים על גשם שיורד אצלם בבית ורק אתם יכולים להיות 'אשמים' בדבר? המים בשירותים לא יורדים? מכונת הכיבסה לא מזרימה מים? המכנה המשותף לכל הבעיות הללו הן תקלות אינסטלציה.

למאמר המלא >>
איטום קירות חיצוניים
איטום
איטום קירות חיצוניים

אתם סובלים מנזילה מהתקרה? ישנה לחות על גבי הרהיטים? מצאתם כתמי מים על הקירות? ייתכן ואתם סובלים מנזילה מהקיר והכתובת באה שלכם יהיה קבלן האיטום.
איטום קירות זה לא תצמיד סיפור פוט ובמקרים רבים מדובר במלאכה מורכבת למדי. חשוב ללמוד איך וכיצד לעשות את זה בצורה הנכונה וזאת על מנת להבטיח כי אכן התוצאות תהיינה יעילות וטובות.

למאמר המלא >>
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!