איטום קירות

לא אחת קורה שמתגלה רטיבות בקירות, רטיבות בקירות על פי רוב אם היא לא מטופלת באופן מידי בהמשך היא מתפתחת לעובש, הקירות מתמלאים בכתמים כהים, הצבע מתקלף ואם מונח בצמוד לאותו קיר גם רהיט כמו מיטה או ארון הוא גם עלול להינזק מהרטיבות בהדרגה עד כדי נזק בלתי הפיך.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

מתי נצטרך לבצע איטום קירות?

לא אחת קורה שמתגלה רטיבות בקירות, רטיבות בקירות על פי רוב אם היא לא מטופלת באופן מידי בהמשך היא מתפתחת לעובש, הקירות מתמלאים בכתמים כהים, הצבע מתקלף ואם מונח בצמוד לאותו קיר גם רהיט כמו מיטה או ארון הוא גם עלול להינזק מהרטיבות בהדרגה עד כדי נזק בלתי הפיך.

רטיבות בקירות עשויה לגרור בעקבותיה גם סכנה של התפתחות מחלות, חיידקים הנוטים להתפתח בסביבה עם רטיבות. יש מספר גורמים שעשויים לגרום לרטיבות בקירות, צנרת שעוברת בקיר ומטפטפת קירות חיצוניים שאינם אטומים מספיק טוב וגשם שחודר דרכן, לעיתים שיפוץ שנעשה בסביבה ערער את יציבות הקיר כך שנוצרו סדקים סמויים שאכן בתחילה לא נכרו לעין, אבל בהמשך הפכו להיות משמעותיים והחלו להשפיע על רטיבות הקיר.

וכן גם מבנה ישן שאינו עומד בפגעי נזק האוויר.

איזה סוגי איטום קיר יש?

קיימים סוגי איטום שונים והשימוש בהם נעשה על פי מיקום הרטיבות, יש איטום קיר חיצוני שלו מותאם סוג איטום מסוים ויש איטום קירות פנימיים, יש איטום קיר בבית משותף שדורש מורכבות נוספות ויש בבתי חד קומתיים ולכן האפשרויות של האיטום שונות.

קיים איטום באמצעות יריעות, יש איטום קירות באמצעות ציפוי חיצוני מחודש, הסוג המקובל ביותר לאיטום קירות שגם על פי רוב הוכיח את עצמו ביעילות גבוהה, זה איטום קירות בתהליך הכולל, תיקון סדקים בחומרים מתאימים ולאחר מכן ציפוי של הקיר בצבע מונע עובש כבסיס לצביעה הרגילה ומעל כמובן הצביעה עצמה. התהליך אמור להתבצע בימים בהם הקיר יבש, בימות החמה או טרום ימי הגשמים. אז ניתן לוודא שהקיר אכן יבש והאיטום יעשה בצורה הטובה ביותר ויאפשר בטחון בכך שהוא אטום לחלוטין.

בעבודה מקצועית אחר שלב איטום הסדקים יתבצע ניקיון המשטח על מנת לוודא שחומר האיטום נקלט טוב על הקיר ולא תיווצר התפוררות של החומר, היות ואם בהמשך יתפורר החומר של השכבה התחתונה הקיר ישוב ויפגע.

יש לוודא קודם שלא התפתחה פטריה על הקיר אותה יש לנטרל באמצעות חומרים חומציים שמפסיקים את התהליך של התפרחת הפטרייתית ומכחידים אותה לחלוטין. הברשת הקיר בחומר לאטימת קירות חייב להיעשות באמצעים טובים שאכן יבטיחו קיר יבש לחלוטין, לכן השימוש צריך להיות בחומר איכותי שמתמודד בצורה טובה עם תיקון הרטיבות. אנשי המקצוע יתאימו את סוג האיטום למצב הנזק בקיר.

למה חשוב לבצע איטום קירות פנימיים?

איטום קירות פנימיים נצרך ממספר היבטים, אבל שתי הסיבות המרכזיות שבגינם חשוב לאטום קירות הן רעש ורטיבות. כאשר הקירות אינם מבודדים מספיק, תנאי השהות בבית ניזוקים, כלומר המציאות יכולה ליצור כמין תחושה כאילו הבית או לחילופין במקרה שמדובר בחלל עבודה שהינו יחידה אחת וגם השימוש במקום המחולק למספר חדרים נפגם.

לדוגמא אם מקיימים ישיבה בחדר אחד שהשיחה נשמעת גם מהעבר השני של הקיר נפגעת תחושת הפרטיות ובכלל זה מגביל את השימוש בחדרים הסמוכים כמו למשל במקרים בהם זה מפריע לרצף העבודה.

אם מדובר בבית פרטי, קשה לנוח, לקרוא או אפילו לשוחח כאשר קיים רעש מחדרים סמוכים, ברור שזה גם תלוי בעובי הקירות ועל פי זה הנזק וכמובן גם ברמת הרגישות לרעש. פעמים שהצורך באיטום קירות נובע מרטיבות, הן בגין צנרת מטפטפת או סמיכות לקיר חיצוני שנרטב מימי הגשמים.

או אז טיפול מהיר הינו קריטי על מנת למנוע את העובש ובהמשך את הפטרייה שמתפתחת על הקירות ופוגעת גם במראה האסתטי של הקיר ועשויה לפתח מחלות אצל השוהים בחדר.

החשיבות שבביצוע איטום קירות חיצוניים

כאשר איטום של קירות חיצוניים הינו פגום, כלומר נוצרים סדקים או שהאיטום בין אבני הבניין במקרה של בנין המחופה באבן, אינו עשוי בצורה מקצועית או שהתיישן. הגשם עשוי לחלחל פנימה. ואז באופן מתפתח נםגע מראה הקיר וגם השימוש בחלל עשוי להיפגע.

קיימים מקרים קיצוניים בהם גם בטיחות המבנה נפגעת – סדקים שנפערים בקירות חיצוניים מכבידים על בסיס המבנה ובתהליך איטי ועקבי עשויים לערער אותו, נוסף על כך מזג האוויר ברחוב משפיע על הבית פנימה, שכמובן יגרמו לכך שבהמשך יצטרכו להשתמש במכשירים כמו מזגן, תנורי חימום או מאווררים עבור קירור או חימום באופן יותר מלא, כמובן שתופעת העובש נפוצה מאוד כאשר מדברים על ימים גשומים כולל פגיעה וסכנה לבריאות. פגיעה באיטום קירות חיצוניים אף יכולה להשפיע פנימה על הקירות הפנימיים ולפזר בצורה רחבה פטריות שמתפתחות בקירות סמוכים שהם רטובים.

איטום קירות

בעיות איטום קירות – איזה נזק יכול להיגרם?

איטום קירות זו עבודה שצריכה להיעשות בדיוק מרבי ובעבודה מקצועית של אנשים מנוסים ובעלי רקורד עשיר שמכירים את מורכבות התהליך ואת האחריות לביצוע מדויק של העבודה בהתאמה. עבודה שלא נעשית בצורה מתאימה או שלחילופין, לא נעשית במזג אוויר מתאים לא תועיל נוסף על כך, יש לשים לב בעקביות להכחדת מזיקים במקרה של פטריה ותפרחת על הקיר.

במקרה שהטיפול לא נעשה ביסודיות הנזק עשוי להיות בלתי הפיך ואף להתפשט לקירות נוספים הסמוכים לקיר הפגוע כפי שצוין. במקרים בהם לא מכירים היטב את הסדקים שבקירות עשויים להישאר קירות סדוקים דרכם תיכנס רטיבות בהמשך ותפגע בתיקונים הקודמים ברמה שתקשה על תיקון נוסף וחוזר על השטח.

רטיבות מהשכנים? איטום קיר חיצוני בבית משותף

ישנן מספר סיבות לכך שרטיבות עשויה להתפתח בקיר חיצוני משכנים, אחת הסיבות היא מרפסת פתוחה, מרפסת כזו שחשופה לגשם והגשם שבא מחלחל פנימה ומגיע לבתי השכנים שגרים מתחת וזקוקה לאיטום מרפסת בדחיפות. קיימים גורמים נוספים שבגינם נוצרת רטיבות בקירות חיצוניים בבניין משותף.

במקרים כאילו נכון הוא לעשות איטום לקיר החיצוני. איטום לקיר חיצוני הוא מורכב וברוב המקרים יהיה צורך בסנפלינג, עבודת איטום שדורשת גם סנפלינג היא בדרך כלל תהיה יקרה בהרבה מאיטום רגיל. אבל היא מוכיחה את יעילותה היות וניתן בדרך הזו לאטום מבפנים ומבחוץ ולהבטיח הגנה מלאה לקירות הבית.

איטום קירות

גורמים שיכולים להשפיע על מחיר איטום קיר

ניתן למנות מספר גורמים שעשויים ליקר את עלויות איטום הקיר, מיקום הרטיבות, כלומר אם הרטיבות נוצרה בקיר חיצוני היא מורכבת יותר ועשויה לייקר באופן משמעותי תא האיטום היות ויש צורך בעבודת סנפלינג, מקרה נוסף שעשוי לייקר בצורה משמעותית את איטום הקיר הוא רמת הנזק שנגרם לקיר, האם בעקבות הרטיבות נוצרה פטריה על הקיר, או שרק עובש שניתן לנקות בצורה קל באופן יחסי.

כמובן שגם הגודל של הנזק, אם הרטיבות נמצאת גם בקירות סמוכים ודורשת עבודת איטום רחבה בהרבה.

כמה עולה איטום קירות?

מחירם של איטום קירות אינו זהה בכל המקרים , בדר כלל המחירים ינועו בין 100 ל 200 שקלים למאה מטר רבוע, אבל קיימים מקרים בהם עבודת האיטום הופכת להיות מורכבת יותר ועלות האיטום מתייקרת בהתאמה, בקירות חיצוניים התמחור הוא שונה כאשר בדרך כלל המחיר יהיה כולל, כלומר 1000 עד 1500 ובמקרה בהם יזדקקו לסנפלינג או עבודה מורכבת יותר המחירים יעפילו ועשויים להגיע לכ-5000 עד 10,000 שקלים.

כמובן שתמחור חייב להיות מותאם לגורמי הפגיעה בקיר, למצב של הקיר, עומק הסדקים והתהליך אותו אמורים לבצע בדרך לתוצאה מושלמת של איטום בטוח בכל מצב.

חברתנו מתמחה באיטום קירות מקצועי, השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי!

עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איתור רטיבות

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447