איטום

כמעט כל אחד מאיתנו נתקל במהלך חייו ברטיבות, בין אם זה בבית, בבניין, במקום העבודה או בכל מקום אחר. התוצאות של רטיבות שפוגעת במבנה, אף פעם אינם נעימות. בכדי למנוע הופעת רטיבות ונזקים דומים במבנים, כחלק מתהליך הבנייה, יוצרים סביב הבניין ועל הגג שכבות איטום חיצוני ופנימי להגן על המבנים מנזקי מזג האוויר וכדומה.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

כמעט כל אחד מאיתנו נתקל במהלך חייו ברטיבות, בין אם זה בבית, בבניין, במקום העבודה או בכל מקום אחר. התוצאות של רטיבות שפוגעת במבנה, אף פעם אינם נעימות. בכדי למנוע הופעת רטיבות ונזקים דומים במבנים, כחלק מתהליך הבנייה, יוצרים סביב הבניין ועל הגג שכבות איטום חיצוני ופנימי להגן על המבנים מנזקי מזג האוויר וכדומה.

האיטום הוא שלב הכרחי בכל מבנה ובלעדיו המבנה יסבול מתקלות רבות כמו רטיבות, בעיות בבידוד וכדומה. לכן, כאשר אתם משפצים את הדירה או שאתם עוברים לדירה חדשה, כדאי לבדוק את עניין האיטום ולוודא שהוא תקין ומגן עליכם מנזקים אפשריים.

אם אתם רוצים ללמוד עוד על איטום, אתם במקום הנכון. במאמר הבא תמצאו את כל מה שצריך לדעת על עבודות איטום, איך זה עובד? באילו חלקים במבנה מבצעים איטום? ולמה זה כל כך חשוב? בואו נתחיל.

מה זה איטום ולמה צריך את זה?

כאמור, מכיוון שהבניין חשוף לנזקי מזג האוויר והסביבה, חשוב לבודד אותו ככל הניתן ולכן יש ליצור איטום מעליו ולבודד אותו. האיטום מתבצע בשני צורות כאשר לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. שיטת האיטום הוותיקה והישנה היא בעזרת פחם המיוצר משילוב של נפט ועץ או מפחם.

נוזל זה הופך לצמיגי והיתרון הגדול שלו הוא העובדה שזפת הוא חומר חזק מאוד ועמיד לאורך זמן. שיטת פריסת האיטום הינה פשוטה יחסית. מדובר בתהליך קצר של הלבנת הגג בעזרת סיד ודבק מיוחד שמעליהם פורסים שכבת איטום – זפת עמיד וחזק.

ישנה דרך נוספת לאיטום שהחליפה את שיטת האיטום בזפת. בשיטה זו האיטום מתבצע בעזרת יריעות ביטומניות. היריעות מורכבות משילוב של חומרים אקריליים הדומים לפלסטיק. את האיטום בשיטה זו ניתן לבצע רק אם כבר קיימת שכבת איטום ישנה מאותו הסוג, או בגגות שעשויים מבטון.

לאחר ניקוי יסודי של הגג ואטימת כל הסדקים והחריצים הקטנים במבנה, נפרשים היריעות כאשר ביניהם נפרוש שכבות בידוד מיוחדות. את היריעות נצמיד בעזרת הלחמה מיוחדת שתמנע חדירת מים למבנה.

איטום

באילו מבנים מבצעים איטום?

כאמור, איטום מבנים מתבצע בכל סוגי המבנים. הן מבנים רגילים כמו בניני מגורים, משרדים וגם מבנים הבנויים בבנייה קלה. אמנם אין חובה חוקית לבצע איטום מבנים, אך אם אתם רוצים שהמבנה יחזיק מעמד לאורך זמן בצורה חזקה וללא תקלות כמו דליפות ונזילות, לא כדאי לוותר על זה.

האיטום מגן על המבנה שלכם מפני בעיות דליפה ונזילות הן מהגג בעקבות גשמים והן מהצנרת הפנימית שלעיתים יכולה לגרום לנזקים עצומים למבנה כולו.

באיזה חלקים במבנה מבצעים עבודות איטום?

האיטום הוא כעין מעטפת חיצונית ששומרת על המבנה מפגעים שונים שיכולים לגרום לנזקים קשים ואף להעמיד את הבניין בסכנה קריסה.
בדרך כלל, על הגג יתבצע איטום באמצעות זפת או יריעות ביטומניות. מטרת האיטום על הגג הוא לשמור על הבניין גם בעונת החורף. כאשר סערת גשמים, רוחות ושלגים תוקפת אותנו, קיים חשש רציני כי הבניין אינו עמיד מספיק וכמויות המים שמצטברים על הגג, יכולים לחדור אל תוך המבנה ולגרום לנזקים משמעותיים.

בנוסף, מסביב לכל מעטפת הבניין מתבצע בידוד ואיטום של הקירות החיצוניים והפנימיים של המבנה. התפקיד של האיטום החיצוני הוא להגן על הבניין מבלאי, רוחות וגשמים שיכולים לפגוע בחומרי הבנייה ולחדור אל תוך המבנה.

איטום 5

איטום מרתף – למה זה חשוב?

בכל מה שקשור לסיכון מפני רטיבות, נזילות ודליפות של מי גשמים או כתוצאה מתקלות בצנרת, מרתפים ומבנים תת קרקעיים נמצאים בסיכון גבוה מאוד. מכיוון שהם בנויים מתחת לקרקע הם חשופים הרבה יותר להצפות ורטיבות.

המים כידוע זורמים כלפי מטה, ובמקרים של גשמים חזקים או בעיות בצנרת התת קרקעית, המקום הראשון שחשוף לנזקים, הם מבנים תת קרקעיים.
חדירת מים למבנים מתחת לקרקע עלולים לגרום לנזקים חמורים לרכוש ולתשתיות, למערכות החשמל, בעיות עובש וכדומה.

איטום מרתפים מגן על המבנה כולו ומבטיח קרקע יבשה. כדאי לדעת שלאיטום בשלב הבנייה יש חשיבות רבה. איטום בשלב מאוחר יותר הוא יקר יותר ומורכב פי כמה. כמו גם כאשר האיטום מתבצע בשלב הבנייה, הוא נעשה בצורה יסודית ומקצועית הרבה יותר.

איטום 2

למה חייב להקפיד על איטום חיצוני למבנה?

קירות המבנה שסובבים אותנו נועדו להגן עלינו ועל המבנה מקור ומחום ויחד עם זאת להדוף חום, לחות ותהודה. בהתחשב בעובדה שהקירות הם אלה שמגנים עלינו ממזגי האוויר המשתנים בחוץ, הרי שהם צריכים להיות בנויים בצורה ששומרת על המבנה כולו ועל יושביו.

בדיוק בשביל זה, נצטרך להוסיף שכבה אחת נוספת לקיר והוא – האיטום. כאשר הקירות החיצוניים אינם אטומים בצורה יסודית, לא נצליח לקיים חיים באיכות הדרושה. כמו שאנו לא רוצים שהרטיבות תפגע בתוך הבית ותהרוס את הקירות ואת הרכוש, אנו צריכים לדאוג לאיטום חיצוני שימנע ויתקן רטיבות ונזקים חיצוניים למבנה.

רטיבות בקירות חיצוניים יכול להפוך לנזק רציני בהרבה מרטיבות פנימית. הקירות החיצוניים משפיעים על עמידות המבנה כולו וכאשר הם נגועים ברטיבות ועובש, המבנה כולו בסכנה. שלא לדבר על מערכות החשמל, המים והצנרת כולה שנמצאת בסיכון תמידי כתוצאה מהחשיפה לגשמים, רוחות, חום וקור.

איטום 3

איטום חלונות

גם אם הבית כולו אטום ומבודד מפני נזקים, עדיין קיים חשש בימי החורף הגשומים והסוערים, שהרטיבות תתקוף דווקא מכיוון החלונות.
בניגוד לרטיבות בקירות שקשה לזהות, הרי שרטיבות בחלונות ניתן לזהות בקלות. המים מתחילים לצוץ על אדן החלון וכל אזור החלון רטוב כולו.

הרטיבות באזור החלונות יכול לנבוע מכמה סיבות: בלאי שנגרם עם השנים או כתוצאה מאיטום לקוי סביב החלונות.
אם אתם שמים לב לרטיבות באזור החלון, יש לכם מזל שזה רק שם. ממש לא מסובך לבצע איטום חלונות, מדובר בעבודה קלה וקצרה יחסית שלא תעלה לכם יותר מידי.

בדרך כלל, אם מדובר בחלון חדש, ככל הנראה האיטום בשלב ההתקנה לא בוצע כראוי ותוכלו לדרוש מהמתקין שיבצע את האיטום בצורה מקצועית. אם מדובר בחלון ישן שהאיטום נפגע כתוצאה מבלאי, הזמינו איש איטום מקצועי שיצטרך רק למרוח חומר איטום סיליקוני בין המשקופים, במסילות ובין החלון לקיר. חומר זה מחזיק מעמד בדרך כלל בין 5 ל – 7 שנים.

איטום 4

איך מבצעים עבודות איטום?

עבודות איטום מתבצעות בצורות שונות בהתאם למיקום העבודה וכמובן שגם המחירים שונים. בכל נקודה בה תצטרכו לבצע איטום, נתחיל עם ניקוי יסודי של המקום מעובש ומילוי חריצים וסדקים. לאחר שהשטח הופך לחלק, נשתמש בחומרי איטום בהתאם לאופי המקום.

עבודות איטום בגג מתבצעות כאמור באמצעות זפת או יריעות ביטומניות. איטום קירות מתבצע בשלל חומרים כשהפופולארי ביותר הוא פוליאוריתן.
לעיתים בעיקר בקומות גבוהות, העבודה הופכת למורכבת וצריך לבצע אותה בעזרת סנפלינג ופיגומים.

מי מבצע עבודות איטום?

עבודות האיטום מתבצעות בדרך כלל בשלב הבנייה, על ידי קבלן איטום מומחה. אם לאחר שנים תצטרכו לשפץ ולחדש את האיטום כתוצאה מבלאי, תוכלו לפנות לאנשי מקצוע רבים ולחברות איטם שונות בהתאם למיקום העבודה.

איטום גגות, קירות חיצוניים ופנימיים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום בעזרת חומרים אוטמים ומבודדים.

עשוי לעניין אתכם גם: איתור רטיבות | איטום מרפסת.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447