איתור וגילוי רטיבות

אם אתם לא רוצים שהרטיבות תפתיע אתכם ותגרום לכם לנזקים כלכליים עצומים, המאמר הזה מיועד עבורכם. בשורות הבאות תמצאו את כל המידע שיעזור לכם לגלות את הבעיה בשלביה הראשונים, לאתר את מקור הרטיבות ולתקן את הדרוש תיקון לפני שתצטרכו לשבור קירות, להחליף צנרת ולבצע שיפוצים שיעלו לכם הון.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

אחת הבעיות שקשה עד בלתי אפשרי למנוע בכל מבנה הוא רטיבות. עם זאת, בעזרת הכרת הגורמים האפשריים, ניתן לזהות את הבעיה בשלב מוקדם וכך לטפל בה בצורה יעילה לפני שהנזק יתפתח לממדים רציניים.

בשורות הבאות תמצאו את כל המידע שיעזור לכם לגלות את הבעיה בשלביה הראשונים, לאתר את מקור הרטיבות ולתקן את הדרוש תיקון לפני שתצטרכו לשבור קירות, להחליף צנרת ולבצע שיפוצים שיעלו לכם הון.

ממה נובע רטיבות בקירות?

רטיבות בקירות יכולה להיגרם כתוצאה מבעיות שונות הכוללות בין היתר:

  • בעיות איטום בקירות החיצוניים, הבעיה עלולה להשפיע גם על הבידוד התרמי
  • בלאי טבעי. הבלאי בשילוב תנאי מזג האוויר והסביבה
  • איטום גג לקוי הגורם לנזק בכל פעם שיורדים גשמים
  • פיצוץ בצנרת ונזילות במערכת שעוברת בקירות המבנה

איך נראה רטיבות בקיר

את הרטיבות בקירות תוכלו לזהות בכמה סימנים כמו כתמי עובש, כתמי רטיבות וכדומה. כאמור, במצב כזה שהקיר כבר סובל מכתמי רטיבות גדולים, זה מצביע על נזק גדול שכבר מתרחש בתוך הקיר.

איתור רטיבות 5

גילוי רטיבות – למה זה חשוב?

הנזקים שיכולים להיגרם מתוצאה של רטיבות ונזילות הם עצומים וחשוב מאוד לאתר את מקורה בשלב מוקדם ככל האפשר. כאמור, במקרים חמורים, כשהרטיבות מתפשטת על קירות הבית, ידרשו שיפוצים נרחבים שכוללים שבירת קירות, החלפת צנרת, צביעה ובמילים אחרות – חור גדול בכיס שלכם.

לכן, מיד כאשר אתם מזהים סימן רטיבות קטן על הקירות, על התקרה או באזור הרצפות, כדאי לפנות במהירות לאינסטלטור מקצועי שיבצע בדיקת ותיקון רטיבות בקירות על מנת לעצור את התפשטות הרטיבות שיכולה במהירות רבה להתפשט על הקירות בצורת עובש וכתמי רטיבות מכוערים.

איך מתבצע איתור רטיבות?

בזכות הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת מיום ליום, התהליך של איתור רטיבות בדירה או בכל מבנה שהוא, הפך לקצר ויעיל ביותר. גם אם לעיתים עבור תיקון הנזילה, נצטרך לשבור קירות בכדי להגיע לצנרת, עדיין האיתור מתבצע בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים שחוסכים מאתנו את הבלגן הגדול של שבירת ובניית קירות, קילוף טיח וצביעה מחדש ושאר עבודות שעולים הון.

בעבר, איתור רטיבות בבית היה תהליך מורכב שכולל שבירת קירות רבים, הרמת רצפות, חפירה וקילוף שכבות טיח בכדי לקוות שמאחורי כל זה תימצא נקודת הדליפה שגורמת לרטיבות בבית. התהליך הארוך גרם בלגן ולכלוך עצום במבנה וגרם לנו לשלם הון תועפות על שיפוצים נרחבים בבית.

גם לאחר ההריסה הגדולה, לא תמיד החיפוש העלה ממצאים ופעמים רבות האינסטלטור היה צריך לשבור עוד ועוד קירות ולהרים את הריצוף כולו בכדי לגלות את מקור הרטיבות.

באילו כלים משתמשים לאיתור רטיבות?

בכדי לאתר רטיבות, נעשה שימוש במצלמות ומכשור מיוחד נוסף כמו:

  • מכשור אקוסטי – ציוד המאתר את הנזילה בהתאם לרעשים
  • תרכובת גז המוחדרת לצנרת ומכשור המזהה את הנקודה בעלת ריכוז גבוה
  • מצלמה זעירה המוחדרת אל הצינורות עצמן ומצלמת את פנים המערכת

מתי צריך לבצע בדיקת רטיבות בדירה?

ההמלצה הרווחת היא לבצע בדיקות תקופתיות אחת לכמה שנים ולוודא שאין דליפות או נזילות מאחורי הקירות, מתחת לרצפות או מעל לתקרה. בנוסף, מומלץ לבצע בדיקות תקופתיות לאיתור רטיבות גם במקלחת ובמידה שמתגלה נזילה, יהיה עליכם לבצע איטום מקלחת מקצועי על מנת למנוע את התרחבות הנזילה והנזקים.

בדיקת איתור רטיבות בדירה צריך להתבצע לפני שהבית כולו הופך לכתמי רטיבות ועובש.

התשובה של אנשים רבים לגבי הזמן הרצוי לבדיקת רטיבות בבית, תהיה 'כאשר מופיעים סימנים מובהקים על הקירות של רטיבות'. אך מדובר בטעות. מכיוון שבדרך כלל בשלב זה הרטיבות כבר התפשטה מאחורי הקיר.

אז מתי כן? מכיוון שכאשר אנחנו רואים את הכתמים על הקירות, הרטיבות כבר חוללה את נזקיה מאחורי הקלעים, הזמן המומלץ לבדיקות רטיבות במבנים הוא לאו דווקא כשרואים סימני רטיבות.

התהליך של איתור רטיבות בדירה אינו ארוך מידי והוא מתבצע כאמור בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים בהתאם למיקום הנזילה.

איתור רטיבות 1

איתור רטיבות בתקרה

בדרך כלל, רטיבות נגרמת כתוצאה מליקויים במערכת המים, בצנרת המבנה. אך כאשר הרטיבות מגיעה מהתקרה, היא אינה נגרמת מתשתיות לקויות, אלא מבעיה בצנרת של השכנים מהקומה מעליכם. הרטיבות מופיעה בתקרה שלכם, מכיוון שהצנרת שלהם בנויה בתוך התקרה שלכם ומשפיעה באופן ישיר עליכם.

יתרה מזאת, ברוב המקרים, אתם – שסובלים מהרטיבות בתקרה, תשימו לב לבעיה לפני השכנים מהקומה מעל, למרות שהרטיבות היא בצנרת שלהם. במקרים אלה, כדאי לצלם את סימני הרטיבות, לעקוב אחר ההתפתחות ולהזמין איש מקצוע.

מעבר לטיפול המקצועי שתצטרכו לבצע, חשוב לדעת על מי מוטלת האחריות במקרים אלה. כאשר מדובר ברטיבות מהתקרה כתוצאה מצנרת שלקויה של השכנים, האחריות היא עליהם, והם יצטרכו לשאת בתשלום הנזקים.

איתור רטיבות ברצפה (רטיבות קפילארית)

גילוי רטיבות ברצפה יכול להיות מורכב יותר מאשר בקירות, מכיוון שלעיתים מקור הבעיה הוא בעומק האדמה וקשה מאוד להגיע לשם. אך כיום באמצעות המכשור הטכנולוגי, ניתן לאתר בקלות את הנזילה גם מתחת לקרקע.

בכדי לבצע בדיקת רטיבות ברצפה, ניעזר במצלמה תרמית לאיתור נזילות מיוחדת המורכבת על מוט גמיש. נחדיר את המצלמה באזור הרטוב, ובמידה שמקור הנזילה אינו שם, תנוע המצלמה על פני הצנרת כולה ותסייע לנו לאתר את מקור הבעיה.

איתור מקומה המדויק של הרטיבות חוסכת לנו את העבודה הקשה של הרמת הריצוף בכל הבית ומאפשרת לנו למצוא את המקום המדויק, להרים את הריצוף במקום עצמו ולבצע את התיקון הדרוש.

ממה נגרם הרטיבות ברצפה?

כשישנה רטיבות ברצפה היא נגרמת בדרך כלל ממצב בו יש מים מתחת לרצפות, מים שאינם יכולים להתאדות. המים מתחתיכם נספגים בטיח ומתקדמים במהירות שיכולה לגרום לנזקים עצומים למבנה כולו.

איך המים הגיעו לשם? פשוט מאוד. ובכן הצנרת כידוע בנויה מתחת לרצפות. כאשר נגרם נזק מסוים בצנרת – סתימה או דליפה, איטום שהתבלה, פגמים בתכנון הצנרת וכדומה, המים שעוברים בתשתיות, מתפרצים ועולים. לעיתים זה לא נגמר ברצפה והרטיבות עולה לכיוון הקירות.

רטיבות זו מכונה רטיבות קפילארית. מושג זה מושאל מעולם הצמחים ומדמה מצב בו מים עולים כנגד כיוון הזרימה שלהם וגורמים לכתמי רטיבות בקירות.
תופעה זו של רטיבות ברצפה נפוצה בעיקר במבנים ישנים, אך גם במבנים חדשים היא יכולה להופיע.

אמנם, כאמור קשה עד בלתי אפשרי למנוע את הרטיבות, אך ישנם גורמים שניתן למנע באמצעות תחזוקה נכונה, שמירה על האיטום, חיזוק האיטום אחת לכמה שנים והקפדה על מערכות המים במבנה.

עשוי לעניין אתכם גם: איתור נזילות | איטום מרפסת.

מעוניינים בשירותי איתור רטיבות מקצועי, השאירו פרטים באתר והמומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447