איתור רטיבות

אם אתם לא רוצים שהרטיבות תפתיע אתכם ותגרום לכם לנזקים כלכליים עצומים, המאמר הזה מיועד עבורכם. בשורות הבאות תמצאו את כל המידע שיעזור לכם לגלות את הבעיה בשלביה הראשונים, לאתר את מקור הרטיבות ולתקן את הדרוש תיקון לפני שתצטרכו לשבור קירות, להחליף צנרת ולבצע שיפוצים שיעלו לכם הון.

להמשך המאמר גללו למטה 🔽🔽

גם נזילות הכי קטנות יכולות לעשות נזקים גדולים!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

אחת הבעיות שקשה עד בלתי אפשרי למנוע בכל מבנה הוא רטיבות. עם זאת, בעזרת הכרת הגורמים האפשריים לבעיית הרטיבות, ניתן לזהות את הבעיה בשלב מוקדם וכך לטפל בה בצורה יעילה לפני שהנזק יתפתח לממדים רציניים.

אם אתם לא רוצים שהרטיבות תפתיע אתכם ותגרום לכם לנזקים כלכליים עצומים, המאמר הזה מיועד עבורכם. בשורות הבאות תמצאו את כל המידע שיעזור לכם לגלות את הבעיה בשלביה הראשונים, לאתר את מקור הרטיבות ולתקן את הדרוש תיקון לפני שתצטרכו לשבור קירות, להחליף צנרת ולבצע שיפוצים שיעלו לכם הון.

גילוי רטיבות – למה זה חשוב?

הנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מרטיבות ונזילות הם עצומים וחשוב מאוד לאתר את מקורה בשלב מוקדם ככל האפשר. כאמור, במקרים חמורים, כשהרטיבות מתפשטת על קירות הבית, ידרשו שיפוצים נרחבים שכוללים שבירת קירות, החלפת צנרת, צביעה ובמילים אחרות – חור גדול בכיס שלכם.

לכן, מיד כאשר אתם מזהים סימן רטיבות קטן על הקירות, על התקרה או באזור הרצפות, כדאי לפנות במהירות לאינסטלטור מקצועי שיבצע בדיקת ותיקון רטיבות בקירות על מנת לעצור את התפשטות הרטיבות שיכולה במהירות רבה להתפשט על הקירות בצורת עובש וכתמי רטיבות מכוערים.

איתור רטיבות 5

איך מתבצע איתור רטיבות?

איתור רטיבות בבית בעבר, היה תהליך מורכב שכלל שבירת קירות רבים, הרמת רצפות, חפירה וקילוף שככבות טיח בכדי לקוות שמאחורי כל זה תימצא נקודת הדליפה שגורמת לרטיבות בבית. התהליך הארוך גרם בלגן ולכלוך עצום במבנה וגרם לנו לשלם הון תועפות על שיפוצים נרחבים בבית.

גם לאחר ההריסה הגדולה, לא תמיד החיפוש העלה ממצאים ופעמים רבות האינסטלטור היה צריך לשובר עוד ועוד קירות ולהרים את הריצוף כולו בכדי לגלות את מקור הרטיבות.

כיום, בזכות הטכנולוגיה שהולכת ומתפתחת מיום ליום, התהליך של איתור רטיבות בדירה או בכל מבנה שהוא, הפך לקצר ויעיל ביותר. גם אם לעיתים עבור תיקון הנזילה, נצטרך לשבור קירות בכדי להגיע לצנרת, עדיין האיתור מתבצע בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים שחוסכים מאתנו את הבלגן הגדול של שבירת ובניית קירות, קילוף טיח וצביעה מחדש ושאר עבודות שעולים הון.

איתור רטיבות בדירה

לפני שנרחיב על תהליך איתור הרטיבות, כדאי להבין מתי צריך לבצע את הבדיקה. בדיקת איתור רטיבות בדירה צריך להתבצע לפני שהבית כולו הופך לכתמי רטיבות ועובש.

התשובה של אנשים רבים לגבי הזמן הרצוי לבדיקת רטיבות בבית, תהיה 'כאשר מופיעים סימנים מובהקים על הקירות של רטיבות'. אך מדובר בטעות. מכיוון שבדרך כלל בשלב זה הרטיבות כבר התפשטה מאחורי הקיר.

אז מתי כן? מכיוון שכאשר אנחנו רואים את הכתמים על הקירות, הרטיבות כבר חוללה את נזקיה מאחורי הקלעים, הזמן המומלץ לבדיקות רטיבות במבנים הוא לאו דווקא כשרואים סימני רטיבות.

ההמלצה הרווחת היא לבצע בדיקות תקופתיות אחת לכמה שנים ולוודא שאין דליפות או נזילות מאחורי הקירות, מתחת לרצפות או מעל לתקרה. בנוסף, מומלץ לבצע בדיקות תקופתיות לאיתור רטיבות גם במקלחת ובמידה שמתגלה נזילה, יהיה עליכם לבצע איטום מקלחת מקצועי על מנת למנוע את התרחבות הנזילה והנזקים.

התהליך של איתור רטיבות בדירה אינו ארוך מידי והוא מתבצע כאמור בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים בהתאם למיקום הנזילה.

איתור רטיבות 1

איתור רטיבות בתקרה

בדרך כלל, רטיבות נגרמת כתוצאה מליקויים במערכת המים, בצנרת המבנה. אך כאשר הרטיבות מגיעה מהתקרה, היא אינה נגרמת מתשתיות לקויות, אלא מבעיה בצנרת של השכנים מהקומה מעליכם.

הרטיבות מופיעה בתקרה שלכם, מכיוון שהצנרת שלהם בנויה בתוך התקרה שלכם ומשפיעה באופן ישיר עליכם.

יתרה מזאת, ברוב המקרים, אתם – שסובלים מהרטיבות בתקרה, תשימו לב לבעיה לפני השכנים מהקומה מעל, למרות שהרטיבות היא בצנרת שלהם. במקרים אלה, כדאי לצלם את סימני הרטיבות, לעקוב אחר ההתפתחות ולהזמין איש מקצוע.

מעבר לטיפול המקצועי שתצטרכו לבצע, חשוב לדעת על מי מוטלת האחריות במקרים אלה. כאשר מדובר ברטיבות מהתקרה כתוצאה מצנרת שלקויה של השכנים, האחריות היא עליהם, והם יצטרכו לשאת בתשלום הנזקים.

תהליך האיתור מתבצע כאמור בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים שחוסכים את הצורך שבירת קירות וחשיפת הצנרת כולה. האינסטלטור יחדיר מצלמה מקצועית שעוברת על הצנרת כולה ומאתרת את מקור הנזילה. לאחר מכן, יתבצע התיקון שיכלול בדרך כלל, הרמת רצפות של השכנים מלמעלה וביצוע איטום מחודש.

איתור רטיבות 2

איתור רטיבות ברצפה

כשישנה רטיבות ברצפה היא נגרמת בדרך כלל ממצב בו יש מים מתחת לרצפות, מים שאינם יכולים להתאדות. המים מתחתיכם נספגים בטיח ומתקדמים במהירות שיכולה לגרום לנזקים עצומים למבנה כולו.

איך המים הגיעו לשם? פשוט מאוד. ובכן הצנרת כידוע בנויה מתחת לרצפות. כאשר נגרם נזק מסוים בצנרת – סתימה או דליפה, איטום שהתבלה, פגמים בתכנון הצנרת וכדומה, המים שעוברים בתשתיות, מתפרצים ועולים. לעיתים זה לא נגמר ברצפה והרטיבות עולה לכיוון הקירות.

רטיבות זו מכונה רטיבות קפילארית. מושג זה מושאל מעולם הצמחים ומדמה מצב בו מים עולים כנגד כיוון הזרימה שלהם וגורמים לכתמי רטיבות בקירות.
תופעה זו של רטיבות ברצפה נפוצה בעיקר במבנים ישנים, אך גם במבנים חדשים היא יכולה להופיע.

אמנם, כאמור קשה עד בלתי אפשרי למנוע את הרטיבות, אך ישנם גורמים שניתן למנע באמצעות תחזוקה נכונה, שמירה על האיטום, חיזוק האיטום אחת לכמה שנים והקפדה על מערכות המים במבנה.

איך מאתרים את הרטיבות?

גילוי רטיבות ברצפה יכול להיות מורכב יותר מאשר בקירות, מכיוון שלעיתים מקור הבעיה הוא בעומק האדמה וקשה מאוד להגיע לשם. אך כיום באמצעות המכשור הטכנולוגי, ניתן לאתר בקלות את הנזילה גם מתחת לקרקע.

בכדי לבצע בדיקת רטיבות ברצפה, ניעזר במצלמה תרמית לאיתור נזילות מיוחדת המורכבת על מוט גמיש. נחדיר את המצלמה באזור הרטוב, ובמידה שמקור הנזילה אינו שם, תנוע המצלמה על פני הצנרת כולה ותסייע לנו לאתר את מקור הבעיה.

איתור מקומה המדויק של הרטיבות חוסכת לנו את העבודה הקשה של הרמת הריצוף בכל הבית ומאפשרת לנו למצוא את המקום המדויק, להרים את הריצוף במקום עצמו ולבצע את התיקון הדרוש.

איתור רטיבות 4

מי יכול לבצע איתור רטיבות בקירות?

לא כל אחד יכול לבצע בדיקת רטיבות בקירות. בכדי לאתר רטיבות בקירות, דרוש ניסיון וידע מקצועי, בנוסף למכשור מיוחד הן לשלב האיתור עצמו והן לתיקון המורכב.

בדומה לאיתור רטיבות ברצפה או בתקרה, איתור רטיבות בקירות מתבצע גם הוא בעזרת מכשור טכנולוגי מקצועי. הקירות, הן הפנימיים והן החיצוניים מועדים לבעיות רטיבות והם יכולים להופיע מכל צד. רטיבות בקירות יכולה להיגרם כתוצאה מבעיות שונות הכוללות בין היתר:

  • בעיות איטום בקירות החיצוניים, הבעיה עלולה להשפיע גם על הבידוד התרמי
  • בלאי טבעי. הבלאי בשילוב תנאי מזג האוויר והסביבה
  • איטום גג לקוי הגורם לנזק בכל פעם שיורדים גשמים
  • פיצוץ בצנרת ונזילות במערכת שעוברת בקירות המבנה

את הרטיבות בקירות תוכלו לזהות בכמה סימנים כמו כתמי עובש, כתמי רטיבות וכדומה. כאמור, במצב כזה שהקיר כבר סובל מכתמי רטיבות גדולים, זה מצביע על נזק גדול שכבר מתרחש בתוך הקיר.

איתור רטיבות 3

מצלמות לאיתור רטיבות

כאמור, בכדי לאתר רטיבות, נעשה שימוש במצלמות ומכשור מיוחד נוסף כמו:

  • מכשור אקוסטי – ציוד המאתר את הנזילה בהתאם לרעשים
  • תרכובת גז המוחדרת לצנרת ומכשור המזהה את הנקודה בעלת ריכוז גבוה
  • מצלמה זעירה המוחדרת אל הצינורות עצמן ומצלמת את פנים המערכת

לאיתור רטיבות מקצועי, השאירו פרטים באתר והמומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

עשוי לעניין אתכם גם: איתור נזילות | איטום מרפסת.

 

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

תוכן עניינים
אודותינו

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

איתור רטיבות
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

בדיקת נזילות מים
צילום תרמי
בדיקת נזילות מים

אתם קמים בבוקר ומגלים נזילה בפינת הקיר? השכנים מתלוננים על גשם שיורד אצלם בבית ורק אתם יכולים להיות 'אשמים' בדבר? המים בשירותים לא יורדים? מכונת הכיבסה לא מזרימה מים? המכנה המשותף לכל הבעיות הללו הן תקלות אינסטלציה.

למאמר המלא >>
איטום קירות חיצוניים
איטום
איטום קירות חיצוניים

אתם סובלים מנזילה מהתקרה? ישנה לחות על גבי הרהיטים? מצאתם כתמי מים על הקירות? ייתכן ואתם סובלים מנזילה מהקיר והכתובת באה שלכם יהיה קבלן האיטום.
איטום קירות זה לא תצמיד סיפור פוט ובמקרים רבים מדובר במלאכה מורכבת למדי. חשוב ללמוד איך וכיצד לעשות את זה בצורה הנכונה וזאת על מנת להבטיח כי אכן התוצאות תהיינה יעילות וטובות.

למאמר המלא >>
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!