נזילות

למזלנו, קיימות כיום שיטות מתקדמות מאוד לאיתור נזילות והאינסטלטורים המומחים יודעים לאבחן כל בעיה בעזרת המכשור המתקדם שלהם ולמנוע הרבה מהבעיות שעלולות להיגרם כתוצאה מנזילות מים. עם זאת, לפעמים לא תהיה ברירה ולא יהיה מנוס מלהרוס קירות או להרים רצפות לצורך ביצוע התיקונים באופן מושלם.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

אם אתם חוששים מנזילה בבית, נדמה לכם שחשבון המים גבוה מהרגיל או שגיליתם סימנים מחשידים על הקירות, כדאי לברר את העניין במהירות האפשרית מכיוון שנזילה קטנה של מים יכולה להיות מתכון לצרות גדולות. אם כי לא תמיד ניתן לגלות את מקור הבעיה ובדרך כלל קשה לאתר אותה באופן עצמי ללא סיוע של איש מקצוע.

למזלנו, קיימות כיום שיטות מתקדמות מאוד לאיתור נזילות והאינסטלטורים המומחים יודעים לאבחן כל בעיה בעזרת המכשור המתקדם שלהם ולמנוע הרבה מהבעיות שעלולות להיגרם כתוצאה מנזילות מים. עם זאת, לפעמים לא תהיה ברירה ולא יהיה מנוס מלהרוס קירות או להרים רצפות לצורך ביצוע התיקונים באופן מושלם.

מה יכול לגרום לנזילה בבית?

נזילות מים בבית עלולות להיגרם כתוצאה מבעיות צנרת שונות או בעקבות בעיות בכלים הסניטריים או במכונות חשמליות המשתמשות במים כמו מכונת הכביסה או מדיח הכלים. להלן מספר מקורות שעלולים לגרום לנזילה בבית:

נזילת מים בחדרי שירות – כאשר האטמים הקיימים בניאגרה מתיישנים ונשחקים הם גורמים לכך שהמצוף לא מצליח להיסגר עד הסוף, וכאשר המצוף לא סגור כמו שצריך הוא גורם לנזילת מים מהניאגרה. כך גם כאשר ברז המים במקלחת פגום או שצינור הטוש סדוק, הם עלולים לגרום לנזילה ולטפטוף קבוע של מים אשר ישאירו סימני רטיבות על רצפת המקלחת.

נזילה מדוד החשמל שבבית – דודי מים חשמליים עלולים לייצר בעיות שונות ולגרום לנזילות מים כאשר הם מתבלים. אחת מהבעיות היא כמובן פיצוץ בצינורות שמובילים מים מהדוד וממנו או בנקודות החיבור שלהם בין הדוד לצנרת.

נזילה בבית בעקבות צנרת לקויה – צינורות המים בבית עלולים להתפוצץ בעקבות התיישנות שלהם, להיסדק כתוצאה מקורוזיה, או להתפוצץ בשל לחץ מים גבוה מידי. בניגוד לכל הנזילות שתוארו קודם, בעיות צנרת נחשבות מסובכות יותר לאיתור ולתיקון.

איך נזילות מים יכולות להופיע?

נזילות מים אינן מופיעות תמיד בצורת שיטפון או הצפה ובמקרים רבים הן מתרחשות רק מתחת לפני השטח במערכת הצינורות שנמצאת מתחת לרצפה או בתוך הקירות, כאשר רק הסימנים החיצוניים הם אלה שמאותתים כי קיימת בעיה. הסימנים העיקריים לנזילה בבית הם כמובן חיצוניים ומתבטאים בסימני רטיבות על הקיר והתפוררות טיח, נזילה מהתקרה או מפינות הקירות, שינוי צבע של הרצפות והתפתחות עובש על הקירות, מקרים אלו יאלצו אתכם לבצע איטום קירות בהקדם האפשרי.
סימנים נוספים לנזילות יכולים להיות חשבונות מים שהפכו לפתע למנופחים מבלי שיהיה שינוי משמעותי בצריכת המים, מד המים שעובד ללא הפסקה גם כאשר לא משתמשים במים בבית באותו הזמן וכדומה.

ראו גם: תיקון רטיבות.

נזילות 1

מי אחראי לתיקון נזילות בצנרת משותפת?

בכל בניין מגורים או בניין משרדים משותף קיימת מערכת צינורות פרטיים ומשותפים. הצנרת כוללת צינורות מים נקיים וצינורות ביוב המסתעפים מכל דירה ומתחברים יחד אל מערכת אחת משותפת. ההגדרה של צנרת משותפת מתייחסת לכל צינור המשרת חלק מדיירי הבניין או את כולם וזאת על פי סעיף 52 לחוק המקרקעין של האגודה לתרבות הדיור. על כן, כאשר מתרחשת תקלה או שקיימת נזילה באחד מהצינורות בבניין, יש לבדוק האם התקלה נובעת מצינור פרטי של דירה מסוימת או שהבעיה היא באחד מהצינורות המשותפים, וכך לקבוע מי אמור לשאת בהוצאות התיקון.

תיקוני נזילות ובעיות בצנרת בבניינים משותפים עלולים להוביל לסכסוכי שכנים וחילוקי דעות רבים בנוגע לתשלום הוצאות התיקונים. בניגוד לסכסוכי שכנים בנושאים אחרים, אותם ניתן ליישב בדרך כלל על ידי בדיקת רישומים קלה, כאן מדובר בתהליך מסובך הרבה יותר מכיוון שקשה עד בלתי אפשרי לקבוע מי באמת אחראי לבעיה בצנרת. על כן, כאשר יש נזילה בצנרת משותפת ומזמינים בעל מקצוע לאיתור רטיבות ומקור הנזילה, צריך לדרוש ממנו שיפיק דוח ברור לגבי הממצאים שלו וכך ניתן יהיה לדרוש את התשלום ממי שאמור לשאת בו ולהימנע מסכסוכים מיותרים.

נזילות 3

מהי נזילה סמויה?

נזילה סמויה זו נזילה שאינה מתבטאת בסימנים חיצוניים ולכן אינה מאותרת בשלבים הראשונים שלה, אך עלולה לגרום לנזקים רבים במשך הזמן בו היא מתפתחת. מסיבה זו חשוב מאוד להיות ערניים ולשים לב לסימנים מחשידים שעלולים להצביע על נזילה סמויה. סימנים מחשידים יכולים להיות כתמי רטיבות על הרצפה ועל הקירות, סימני ריקבון על משקופי הדלתות או עיוות שלהם, טיח שמתקלף ללא סיבה נראית לעין או חשבון מים גבוה מהרגיל.

יש לציין כי במקרים בהם מופיעים סימני רטיבות על התקרה, זה יכול להצביע על נזילה סמויה שמגיעה דווקא מהדירה שנמצאת מעליכם או בשל בעיות איטום בגג (אם אתם גרים בקומה האחרונה). נזילה מתמשכת בקומה עליונה יכולה בהחלט להתפשט ולחלחל עד לדירה שמתחת, כך שלפעמים אתם אלה שיכולים לעורר את תשומת ליבו של השכן לגבי הנזילה הסמויה שמתפתחת אצלו. כמו כן, מומלץ לערוך מידי פעם 'מבחן נזילות' ולבדוק את שעון המים בזמן שהברזים כולם סגורים. אם הוא אינו זז, מה טוב, אך אם הוא מסתובב כאשר כל הברזים בבית סגורים, זהו סימן שקיימת נזילה סמויה שעליכם לאתר ולפתור.

נזילות 2

אילו סכנות יכולות להיגרם מנזילות מים?

נזילת מים בבתים נחשבת לתופעה שכיחה ודי מצויה במיוחד בדירות ישנות אך גם בעלת השלכות הרסניות במיוחד מבחינות מסוימות. וזאת מכיוון שנזילות מים עלולות לגרום לנזקים רציניים למבנה הן מבחינה חיצונית וחמור מכך, לחלחל לקירות הבית ולהזיק להם באופן בלתי הפיך. לכן חשוב לטפל בהן במהירות האפשרית וקרוב ככל האפשר למועד הגילוי שלהן, כאשר הצעד הראשון שיש לעשות בעת גילוי נזילה או אפילו רק בעת חשש ממנה הוא לסגור את ברז המים הראשי כדי שהמים לא ימשיכו לנזול ולחלחל וכמובן להזמין איש מקצוע לאיתור נזילות ולתיקון הבעיה.

במקרים רבים עלולות נזילות מים לפגוע בדירות השכנים הדרים בקומות סמוכות ובעל הדירה ה'אשם' בכך יצטרך לשלם גם עבור התיקון שלהם. כמו כן, יש לזכור כי רטיבות בקיר בעקבות נזילה גוררת הצטברות של עובש וטחב אשר מהווים גם מפגע בריאותי. הסיבה לכך היא, שהעובש המצטבר על הקיר מורכב מאורגניזמים חיים שפולטים רעלים לחלל האוויר ומזהמים אותו ובשל כך הוא מסוכן מאוד לנשימה, במיוחד עבור חולי אסטמה, קשישים, נשים בהיריון ואנשים במצבי סיכון שונים.

נזילות 4

נזקים בעקבות נזילה בקיר

בעקבות נזילה בקיר עלולים להיגרם נזקים שונים אך אין ספק כי הנזק הראשון והבולט ביותר הוא זה שנראה כלפי חוץ – הנזק האסטטי. המראה של הקיר הלבן המנוקד בשחור תופס את העין באופן מידי וכך גם כתמי הרטיבות וקילופי הטיח, אך זה לא הכול.

הסימנים החיצוניים הם רק רמז להתפוררות שמתרחשת בתוך הקיר באשמת המים שנזלו בתוכו. המים שחלחלו בתוך הקיר חיפשו לעצמם נתיב יציאה, וגרמו למעשה להתפוררות החומר שממנו בנוי הקיר.

דבר נוסף שניזוק בעקבות נזילה בקיר הוא ערך הדירה או הבית. בכל פעם כאשר מעוניינים למכור נכס, מגיע שמאי שבודק אותו וקובע את שוויו הכספי ואת המחיר אותו ניתן לדרוש עליו. אך כאשר קיימת רטיבות לא מטופלת או נזקים שנגרמו כתוצאה מנזילה ולא טופלו כראוי, הנכס מאבד מערכו ושווי הדירה עלול לרדת באופן משמעותי.

חברתנו "איתור נזילות ושירותי איטום" מתמחה בנזילות, המומחים שלנו מבצעים איתור נזילות מקצועי ותיקון. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף והצעת מחיר אטרקטיבית!

עשוי לעניין אתכם גם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איטום מרפסת.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447