רטיבות

עם הופעת הסימנים הראשונים של רטיבות בבית חשוב לפנות במהירות המרבית לאינסטלטור מקצועי, על מנת שיבוא לאבחן את מקור הבעיה ולתקן אותה לפני שיגרמו נזקים גדולים שתיקונם יכול לגרור עלויות עצומות ושיפוצים מאסיביים הכוללים שבירת קירות, החלפת צנרת ועוד.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

רטיבות בבית היא אחד הדברים שכולנו חוששים ממנו. רטיבות יכולה לגרום לנזקים גדולים ברכוש ובמקרים חמורים אף לנזקים בגוף כתוצאה מהזיהום הנגרם בעקבות הלחות. בדרך כלל זה יתחיל מסימני לחות קלים על הקיר, כתמים צהובים – חומים קטנים שמתפתחים לכתמי עובש גדולים מלווים בריחות לא נעימים.

כל אלו הם רק סימנים חיצוניים לרטיבות. סימנים אלה מעידים על רטיבות פנימית בתוך הקיר – רטיבות שמחוללת נזקים כבדים בתוך הקיר. רטיבות שאינה מטופלת בהקדם יכולה לגרום לנזקים חמורים מאוד ואף לפגוע בתשתיות המבנה ולערער את יציבותו.

עם הופעת הסימנים הראשונים של רטיבות בבית חשוב לפנות במהירות המרבית לאינסטלטור מקצועי, על מנת שיבוא לאבחן את מקור הבעיה ולתקן אותה לפני שיגרמו נזקים גדולים שתיקונם יכול לגרור עלויות עצומות ושיפוצים מאסיביים הכוללים שבירת קירות, החלפת צנרת ועוד.

מהם הגורמים להיווצרות רטיבות?

רטיבות היא תוצאה של עיבוי ניכר בתקרה או בקירות, בתכולה שבחלל ובעץ במבנה. תופעת הרטיבות היא בעיקר בחללים כמו מטבח, בחדרי רחצה וחדרי כביסה שהשימוש בהם גורם ללחות בחדר כמו בישול, אדים וכדומה. האדים פוגעים במשטחים הקרים בחדר – התקרה והקירות, הם מתעבים והופכים לטיפות שחודרות לעובי הקירות.

הגורמים העיקריים לרטיבות בקיר או בתקרה הם:

  • איטום חיצוני לקוי – קיר חיצוני שאינו אטום כראוי יצטבר בו מים בזמן גשמים וכדומה, או הצטברות לחות. המים מחלחלים אל תוך המבנה וגורמים התנפחות, עובש וסדקים וללא טיפול, הרטיבות תתפשט ועלולה לגרום לנזק רציני.
  • נזילה מהגג – הגג גם הוא מקום רגיש מאוד לנזילות. אם הגג לא אטום מספיק, אחרי תקופה לא ארוכה, תראו שמי הגשמים שמצטברים על הגג, מתחילים לחדור אט אט לסדקים וגורמים לרטיבות בתקרה. נזילות מהגג הם מסוכנים מאוד ויכולים לגרום לנזקים הן למבנה והן לתשתיות החשמל.
  • התיישנות – מבנים ישנים סובלים גם הם מרטיבות בתדירות גבוהה יותר. הסיבה לכך היא הבלאי הטבעי. כתוצאה מהחשיפה הממושכת למזגי האוויר המשתנים האיטום מתקלף ונחלש ויש לחדש אותו מידי כמה שנים.
  • תקלות בצנרת – חשוב לדעת כי לא תמיד, מזגי האוויר אשמים ברטיבות. לעיתים הצנרת בתוך קירות הבית תקולה וגורמת לדליפה ונזילה בפנים הקירות. במצב זה, חידוש האיטום לא יעזור ויידרש תיקון פנימי לצנרת.
  • רטיבות קפילארית – מושג זה הושאל מעולם הצמחים והוא מבטא תופעה בה רטיבות מטפסת במעלה גבעול מהשורשים. ישנם מקרים בהם ישנה נזילת מים מתחת לרצפה וכתוצאה מזה, עולים המים לקיר וגורמים לרטיבות ונזילה. במקרים אלה, הרטיבות מתחילה מלמטה, צמוד לפאנלים והיא יוצרת כתמי עובש וסדקים מסביב למקום הנזילה.

רטיבות 1

רטיבות בעקבות איטום לקוי בבית

כאמור, ישנן סיבות רבות שאפשר לתלות בהם את הרטיבות המופיעה מידי פעם במבנים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא איטום לקוי בבית.

בשלב בניית כל מבנה, יוצרים מספר שכבות איטום בקירות ובגג המבנה. האיטום אמור לשמור על המבנה מפגעי מזג האוויר – משמש חמה מידי ומגשמים חזקים. מי הגשמים עלולים להצטבר על הגג, ובהעדר איטום ראוי, המים חודרים אל שכבות הבטון ואט אט יוצרים דליפות שעשויות להזיק למבנה כולו ולתשתיות החשמל והמים.

איטום לקוי יכול להיות משני סיבות: כשל ביצירת האיטום ונזקים שנוצרים עם הזמן וכתוצאה מבלאי. הפתרון בשני המקרים הוא לשפץ ולתקן את האיטום כולו. חריץ אחד קטן בלתי נראה עלול לסכן את המבנה כולו.

רטיבות בתקרה בגלל נזילה מהגג

כאמור, הגורם העיקרי לרטיבות בתקרה הוא כתוצאה מאיטום לקוי בגג. אך חשוב לדעת כי גם כאשר האיטום בגג עשוי בצורה איכותית ומקצועית, עדיין מזגי האוויר המשתנים עשויים להשפיע על האיטום ולהזיק לו.

כמו כן, בימי גשמים, יכולים להצטבר כמויות גדולות של מים על הגג, ובמידה והניקוז אינו מזרים את המים מחוץ לגג, הם יכולים להתחיל לחדור אל תוך שכבות האיטום ולגרום לדליפת מים מהגג.
במקרים אלו, חשוב להזמין איש מקצוע בהקדם האפשרי על מנת שיתקן את הנזק בשלב מוקדם, לפני שייגרמו נזקים גדולים בהרבה.

רטיבות 2

רטיבות בקיר פנימי בעקבות התיישנות התשתית

הגורם המרכזי לרטיבות בקיר פנימי, הוא התיישנות תשתית המבנה. כאמור, כל מבנה עובר עם השנים בלאי טבעי, בעקבות החשיפה היומיומית למזגי האוויר המשתנים. השמש הקופחת, הרוחות והגשמים החזקים גורמים לאיטום החיצוני ולקירות להיפגם וכתוצאה מכך, המים חודרים אל תוך המבנה.

רטיבות בקיר פנימי יכולה להזיק מאוד למבנה כולו ובפרט לתשתיות הבניין. מכיוון שתשתיות החשמל והמים של הבניין עוברים בקירות החיצוניים, הם הראשונים להיפגע מהרטיבות בקיר.

רטיבות קפילארית מתחת לרצפה

כאשר ישנה רטיבות מתחת לרצפה כתוצאה מהצפה בצנרת התת קרקעית, המים מתפרצים ועולים לכיוון הקיר. זה מתחיל מכתמי רטיבות קטנים באזור הפאנלים, והם הולכים וגדלים בליווי סדקים וכתמי עובש שהולכים ומתרחבים.

רטיבות קפילארית יכולה לגרום לנזקים כבדים מאוד, הן בגלל חומרת הבעיה. רטיבות שפוגעת במשקופים, בריהוט, בטיח ובפאנלים. והן בגלל הקושי לזהות את הרטיבות בשלב מוקדם. אז אם אתם רואים סימני רטיבות או סדקים קטנים, גם אם הם אינם מעוררים חשד, לא כדאי להתעצל. הזמינו איש מקצוע שיאבחן האם מדובר בנזילה שיכולה לגרום לנזקים כבדים.

רטיבות 3

רטיבות בקיר בעקבות חוסר אוורור

גורם אפשרי נוסף לרטיבות בקירות הוא כתוצאה ממחנק וחוסר אוורור בחדר. אנחנו יכולים לראות זאת בפרט במקומות כמו מקלטים, מחסנים וכדומה. חדרים שאינם נפתחים לעיתים קרובות והעובש מתפשט בו במהירות.

חוסר האוויר בחדר גורם למעט הלחות להתאדות ולהפוך לטיפות על התקרה ועל הקירות. בחדרים כאלה, שבדרך כלל קיימים חפצים רבים, הדחיפות בתיקון הנזילה גדול מאוד. בכדי למנוע נזקים אפשריים לרכוש ולמבנה, יש לתקן את התקלה במהירות ולעצור אותה בעודה באיבה.

רטיבות בקיר בעקבות תקלה בצנרת

כאמור, תקלות בצנרת הן אחד הגורמים העיקריים לרטיבות בקיר. מספיק חור אחד קטן, או גוף זר שחדר לצנרת, בכדי לגרום לדליפה משמעותית ונזילה שיכולה להזיק למבנה כולו.

במקרים של צנרת תקולה, יש לבצע תיקונים ושיפוצים מאסיביים ומקיפים שכוללים לעיתים שבירת קירות והחלפת חלקי הצנרת בקירות הבניין.

חשוב לציין כי במקרה של נזילות בעקבות תקלות בצנרת, החשיבות בתיקון מהיר ככל האפשר הוא גדול מאוד. מכיוון שהצנרת התקולה משפיעה על כל המבנה, על התשתיות כולם ועל האיטום הרבה יותר מרטיבות בקיר פנימי.

רטיבות 4

האם רטיבות בקיר מסוכנת?

מעבר לנזקים ברכוש שנגרמים מרטיבות בקיר, כדאי גם לדעת שנזילות בקיר עלולים להזיק בריאותית לבני הבית.
הסכנות הבריאותיות כתוצאה מרטיבות בקיר הן: מחלות בדרכי הנשימה – הרטיבות יוצרת פטריות עובש שמזיקות לנשימה התקינה. דלקות עיניים, סינוסיטיס, בעיות עור, בחילות והקאות, ירידה בזיכרון וקשיי ריכוז כמו גם תסמונת הבניין החולה. רטיבות כזו בפרט, ובכל המקומות האחרים שהזכרנו דורשת תיקון רטיבות מידי!

איך מאתרים רטיבות בקירות? תיקון רטיבות בקיר על ידי מומחה לרטיבות

כאמור, איתור נזילות ורטיבות בקירות מתבצע על ידי מומחה לרטיבות בעזרת מכשור מיוחד ומתקדם במיוחד. בדרך כלל נזילה מתחילה ממקור סמוי ובלתי נראה לעין. לכן, איתור מקור הנזילה יתבצע בעזרת מצלמה תרמית המותאמת לאיתור רטיבות ונזילות.

את התיקון יבצע מומחה לרטיבות בהתאם לסוג הבעיה ועל פי האבחון המקצועי שלו. כאמור, בכל מקרה של חשד קל לנזילות או רטיבות בבית, יש להזמין איש מקצוע במהירות לפני שייגרם נזק בלתי הפיך.

עשוי לעניין אתכם גם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איטום מרפסת.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447