איתור נזילות

כתמי רטיבות על הקיר מעידים על הרס רב בתשתיות הצנרת מאחורי הקיר ועל טיח חרב במבנה. אז איך נגלה את הרטיבות? ברוב המקרים, קשה מאוד לזהות את הרטיבות בשלב מוקדם מאוד ולכן הפתרון היחיד הוא לבצע בדיקת גילוי נזילות אחת לכמה שנים או בתקופות מועדות כמו אחרי סופות גשמים וכדומה.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

דליפת מים קטנה יכולה לגרום לנזקים עצומים במבנים. הבעיה הגדולה במקרים כאלו, היא העובדה שאיתור הנזילה לעיתים יכולה להיות מורכבת מאוד.

לא תמיד ניתן לאתר את הנזילה מיד בגלל המיקום שלה וכתוצאה מההזנחה אפילו הלא מכוונת, הקירות והמבנה כולו יכולים להיהרס באופן שידרשו שיפוצים נרחבים בצנרת ובמבנה עצמו.

אנשים רבים יענו על השאלה 'איך אפשר לאתר נזילות'? 'אם אתם רואים כתמי מים, רטיבות ועובש על הקירות'. אך כדאי לדעת שבמצב כזה, הבעיה היא כבר לא רק הרטיבות. כאשר הכתמים כבר מגיעים לקירות וכבר הופכים לעובש, המצב מאחורי הקיר כבר רע מאוד.

כתמי רטיבות על הקיר מעידים על הרס רב בתשתיות הצנרת מאחורי הקיר ועל טיח חרב במבנה. אז איך נגלה את הרטיבות? ברוב המקרים, קשה מאוד לזהות את הרטיבות בשלב מוקדם מאוד ולכן הפתרון היחיד הוא לבצע בדיקת גילוי נזילות אחת לכמה שנים או בתקופות מועדות כמו אחרי סופות גשמים וכדומה.

מה גורם לנזילות?

ישנם 6 סיבות עיקריות לנזילות. אמנם, קשה עד בלתי אפשרי למנוע את הנזילות מבעוד מועד וכמעט בכל מבנה, אפילו בבניינים חדשים, יכולולות להופיע נזילות. אך אם נדע מהם הגורמים המועדים לנזילות, נדע איך למנוע אותן ואיך לתחזק את המערכת בכדי שלא נגיע למצב שידרוש שיפוצים נרחבים.

 • בלאי – הגרום הנפוץ ביותר לנזילות הוא בעקבות בלאי. הצנרת שחשופה בחלקה למזגי האוויר המשתנים ולסביבה הסוערת מושפעת מהם והיא נשחקת עם הזמן. אמנם בעבר תשתיות המים היו חזקות ועמידות יותר, אך גם המערכות הישנות היו נשחקות עם השנים.
  בשנים האחרונות החלו לייצר את הצינורות מפלסטיק עמיד יותר שאינו מחליד, אך גם לצינורות אלה יש 'תאריך תפוגה' והם אינם יכולים להחזיק מעמד לנצח.
 • דליפהרטיבות יכולה להופיע במבנה גם כתוצאה מנזילה במערכת הביוב. חור זעיר יכול לגרום לנזקים עצומים. המים שדולפים בקצב גורמים להתרחבות הסדק ולנזק נרחב.
 • צנרת תקולה – לעיתים הצנרת עצמה היא הבעייתית, למרות שאין בה חורים וכדומה. במקרים רבים התקנת הצנרת נעשתה בצורה רשלנית, או שמערכות בסביבה ניזוקו וגרמו לצנרת שלכם להחליד ולהינזק.
 • איטום לקוי – מסביב לכל מבנה, בשני צדדי הקירות ועל הגג מתבצע איטום בשלב הבנייה. לעיתים, כאשר האיטום לא התבצע בצורה איכותית, המים יכולים לחדור בין הרצפות או בין האריחים בחדרי השירותים והאמבטיה.
 • חדירת מים – כמו כן, לעיתים גם אם האיטום התבצע בצורה מקצועית ואיכותית, עם הזמן והשנים האיטום נחלש וכמויות המים שעוברים עליו גורמים לו להיסדק. במקרים כאלה, תוכלו לגלות סימני רטיבות מהגג או על הקירות.
 • עיבוי – אוויר לח, חם וחופשי הופך למים. זוהי הסיבה שפעמים רבות הרטיבות מופיעה בחדרים כמו המטבח, חדרי האמבטיה או במקומות כמו בריכות, סאונה וכדומה. האדים החמים הופכים למים והם חודרים אט אט אל חלקי העץ שבמבנה.

איתור נזילות 1

למה חשוב לבצע איתור נזילות מים בזמן?

גילוי נזילות בשלב מוקדם ככל האפשר הוא חשוב מאוד לתהליך התיקון. כאמור, רטיבות שלא מתגלה מיד, עלולה לגרום לנזקים גדולים מאוד החל מצביעה מחודשת ועד לשבירת קירות, החלפת צנרת, בנייה ואיטום מחודש.

לכן, מיד כאשר מזהים סימנים ולו הקטנים ביותר המעידים על חשש לנזילה בקירות הבית, בתקרה או ברצפות, חשוב לפנות מיד לאיש מקצוע על מנת שהנזק לא יגדל ויגרום לכם לחור גדול בכיס, בנוסף לבלגן בגדול שמגיע עם השיפוצים.

ראו גם: תיקון רטיבות.

מי מבצע איתור נזילה בצנרת?

אתם יוצאים מהמקלחת, תוך כדי הליכה, אתם מזהים בפינת החדר, צמוד לפאנלים סדקים קטנטנים, אולי גם בועת טיח קטנה שהתנפחה. אתם נכנסים לחדר ומגלים שמעל המיטה שלכם יש כתם קטן לא ברור.

בכל מקרה כזה, אל תתמהמהו, הזמינו מיד את האינסטלטור המקצועי ביותר על מנת שיבצע איתור נזילות בקיר, בתקרה או ברצפה.

את האיתור, לא ניתן לבצע לבד, אלא בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם. אם בעבר, על כל נזילה קטנה היינו צריכים לשבור קירות, להרים רצפות וכדומה, הרי שכיום, בעזרת הטכנולוגיה המעולה, ניתן לזהות את מקור הנזילה בקלות רבה.
כמובן, שלא מדובר בתהליך פשוט וישנם כלים מיוחדים לאיתור נזילות בכל מקום.

 • מצלמות – הכלי העיקרי המשמש לאיתור נזילות הוא מצלמה. בעזרת מוט שבראשו מצלמה תרמית, נוכל לגלות את מקור הנזילה המדויק בצנרת.
 • מכשור אקוסטי – כמו כן, נוכל לגלות את מקור הנזילה בעזרת ציוד מיוחד המזהה את המקום על פי הרעשים.
 • גז – באמצעות החדרת תרכובת גז מיוחדת אל הצנרת נוכל לזהות את המיקום עם הריכוז הגבוה ביותר ולהצביע עליו כמקור הנזילה.

איתור נזילות 2

איך עושים איתור נזילות מים בקיר?

קירות המבנה הן מקום מועד לנזילות. כאמור, הנזילה נגרמת בדרך כלל מאיטום לקוי או כתוצאה מבלאי. בעזרת האמצעים שמנינו נוכל לאתר את מקור הנזילה בקיר ובהתאם לכך לטפל בבעיה בצורה היעילה והמהירה ביותר.

איתור נזילות מים בקיר הוא קל יחסית. נאתר את המקום המשוער בו מופיעה רטיבות משמעותית ונחדיר לתוכה מצלמה או את אחד האמצעים לגילוי נזילות. בהתאם למקום הנזילה המדויק נבצע את התיקון שידרוש לעיתים שבירת קירות, החלפת צנרת וכדומה.

איתור נזילות בגינה

בשונה משלל סוגי הנזילות במבנה סגור, הרי שנזילות בגינה הן כמעט בלתי נראות וקשה עד בלתי אפשרי לזהות אותם. לכן חשוב מאוד להיות ערניים לכל מה שקורה בגינה, לדאוג לתחזוקה מתמדת ובמקרה של חשד קל לנזילה, יש להזמין במהירות איש מקצוע שמתמחה באיתור נזילות בגינה.

איתור נזילות בגינה כאמור, הוא שונה ממבנה והוא מתבצע בעזרת כלים מיוחדים. בדומה למצלמה תרמית המיועדת לאיתור נזילות, כאן נצטרך מצלמת אינפרא אדום תרמית שפועלת על פי הבדלי טמפרטורות.

שיטה נוספת לאיתור נזילות בגינה הוא על ידי חיישן גז. בדיוק כמו מערכות צנרת ביתיות, גם כאן נחדיר תערובת גז מיוחדת לאורך הצנרת ובהתאם למיקום עם ריכוז החומר הגבוה ביותר, נוכל לזהות את מקור הנזילה במדויק.

איתור נזילות בגינה

תיקון נזילות בגינה

בגינות בדרך כלל ישנם צינורות מחתת לקרקע מה שמקשה מאוד על איתור הנזילה. בדרך כלל, עד שתזהו את הנזילה, מעבר לנזקים הכבדים שיגרמו, בזבוז המים יכול להיות משמעותי מאוד.

עודף מים בגינה יכול לגרום נזק לכל הגינה ולצומח בה, כמו לדוגמא דשא שעלול למות מעודף מים וצמחים שונים שצריכים כמות מוגבלת של מים.

נזילות בגינה יכולות להיגרם מכמה סיבות. אחת הסיבות העיקריות לנזילות בגינות היא בעקבות חדירת שורשים אל תוך הצנרת. שורשים ועצמים זרים שאינם מתכלים גורמים לסתימה בצנרת וכתוצאה מכך לנזילות. כמו כן תזוזות טבעיות של האדמה יכולות לגרום לצנרת להיסתם או להינזק.

כמה עולה לבצע גילוי נזילות?

כאמור, הגורמים לנזילות הם רבים, זה יכול לקרות בגלל צנרת תקולה, כתוצאה מאיטום לקוי, בעקבות חדירת גופים זרים ועוד סיבות שונות. לכל אחת מהם יש את דרך הטיפול המקצועית והיעילה ביותר.

המחיר של איתור נזילות נע בין 300 ל – 900 שקלים בהתאם למיקום התקלה. זאת, לא כולל התיקון עצמו שיכול להגיע לעלויות גבוהות מאוד כתוצאה מתיקון מורכב שכולל ריצוף, שבירת ואיטום קירות או שיפוצים נרחבים.

חברתנו "איתור נזילות ושירותי איטום" מתמחה באיתור נזילות מקצועי, השאירו פרטים באתר כבר עכשיו ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

עשוי לעניין אתכם גם: איתור רטיבות | איתור נזילות במצלמה תרמית.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447