בדיקת רטיבות מתחת לריצוף

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

מים אשר מצטברים ונלכדים מתחת לריצוף עשויים לגרום לרטיבות שאינה גלויה לעין, אולם גורמת לנזקים מהותיים למבנה ולקונסטרוקציה. בשונה מרטיבות פנימית בקירות הבאה לידי ביטוי בסימני רטיבות וטחב בולטים על הקיר, אריחי הריצוף אטומים למעבר נוזלים, ולמים הכלואים תחתם אין דרך להתנדף ולהתאדות, ועל כן הם עשויים להיספג בתוך הקונסטרוקציה, להכביד עליה ולהביא להתפוררות והחלדה של אלמנטים מברזל, ואף לדחוק את אריחי הריצוף כלפי מעלה ולהביא לשבירה שלהם ולנזקים יקרים. על מנת להימנע מן הנזקים הללו, חשוב להכיר את הסימנים המעידים על רטיבות מתחת לריצוף, ולהקדים לאתר ולטפל בתקלה.

סימנים המעידים על רטיבות מתחת לריצוף בבית:

ליקויים במעברי הצנרת ובחיבורים או נזילה בצינור המועבר תחת הקונסטרוקציה עשויים להוביל לרטיבות תת רצפתית מסוכנת ומזיקה. כך ניתן לזהות את הסימנים לרטיבות, ולהקדים להזמין חברה לאיתור נזילות סמויות ולטיפול מקצועי בתקלה:

 • אגלי מים ולחות המופיעים על הריצוף ללא סיבה.
 • שינוי צבע על גבי הרובה שבין אריחי הריצוף
 • הופעת נקודות או אבקה על שכבת הרובה.
 • שינויים קטנים בגובה ו/או תזוזה של אריחי ריצוף ללא סיבה.
 • ריח רע ולא מוסבר של טחב/עובש ללא הופעת סימנים גלויים.

כיצד ניתן לאתר את מקור הרטיבות תחת הרצפות?

איתור מקור של נזילה תת רצפתית או איתור נזילה סמויה בכלל, מתבצע בכלים מקצועיים, על ידי חברה לאיתור נזילות באמצעות גורמי מקצוע מנוסים. חברה לאיתור נזילות תשלח צוות מקצועי ומצויד בטכנולוגיות מתקדמות ובידע, לביצוע סדרת בדיקות מתאימות לאיתור הנזילה בניהן:

 • סקירה חיצונית של הבית, משטחי הריצוף, הקירות, התקרה, הבנה והיכרות עם מעברי צנרת סמויים וקירות משותפים עם חדרים רטובים, ואיתור סימני רטיבות וסיכוני רטיבות.
 • סריקת קירות ומשטחי ריצוף באמצעות מד לחות לאיתור אזורים בעלי אחוזי לחות גבוהים וחריגים.
 • ביצוע בדיקת נזילה באמצעות מצלמה תרמית באזורים החשודים, לאיתור שינויי טמפרטורה לאורך הריצוף/הקיר, לאיתור נזילות מים חמים/קרים בהתאם למאפיינים ולממצאים.
 • שימוש בטכנולוגיות איתור נזילות נוספות במקרה הצורך, דוגמת: החדרת גז לצנרת, ביצוע בדיקת דציבלים, לאיתור מדויק של מקור הרטיבות וללא הרס של תשתיות.
 • עם איתור מקור הנזילה והבנת היקף הנזק, קביעת תכנית טיפול ושיקום צנרת ותשתית, ללא הרס או באמצעות פגיעה מינימלית ככל הניתן בתשתית הקיימת, שיקום מלא של הצנרת והנזקים.

דרכי טיפול בנזילה תת רצפתית ושיקום נזקי צנרת וקונסטרוקציה

עם ביצוע איתור הנזילה התת רצפתית בצורה מדויקת, יתבצע תיקון מתאים. התיקון עשוי להתבצע על ידי חברת איתור נזילות ושיקום צנרת באמצעות החדרת שרוול אפוקסי והקמת טלאי פנימי לאזור הפגוע בצינור, או באמצעות הסרת אריחים באזור הנזק והחלפת המקטע של הצנרת הפגומה.
לאחר ביצוע התיקון נדרשות מספר פעולות נוספות לשיקום התשתית וסילוק הרטיבות:

 • ייבוש תת-רצפתי- החדרת צינורות בעלי פיה צרה ושימוש במכשירים מיוחדים היונקים את הלחות שהצטברה בתשתית שתחת הריצוף, עד לייבוש מוחלט ועמידה בדרישות תקני הבנייה בכל הנוע לאחוזי הלחות המותרים.
 • הסרה של אריחים סדוקים ופגומים, והחלפתם באריחי ריצוף חדשים, תוך יישום שכבת רובה חדשה ואחידה לאיטום מלא.
 • ניקוי עובש וטחב שנוצרו באזור הריצוף והקירות, חיטוי וסילוק סימני רטיבות ונזקים בריאותיים ואסתטיים.
 • שיקום נזקים לתשתית- ביצוע תיקוני טיח, צבע, חידוש משקופי דלתות או כל נזק אחר שנוצר כתוצאה מהרטיבות או מפעולות התיקון והטיפול בה.

במקרה של סימני רטיבות תת רצפתית או רטיבות לא מוסברת בבית בכלל, חשוב לפנות מוקדם ככל הניתן לשירותי חברה לאיתור נזילות, המספקת שירותי איתור נזילות סמויות במגוון טכנולוגיות מתקדמות וללא הרס, וכן שירותי תיקון ושיקום צנרת, במקצועיות ותחת אחריות.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447