איטום מרפסת

כל מי שסבל מרטיבות או נזילות בבית בגלל מרפסת מעל הבית או לחילופין, המרפסת שלו גרמה לרטיבות בבית השכן מלמטה, מבין עד כמה חשוב להשקיע באיטום איכותי. איטום שייעשה בצורה מושלמת. השאלה היא איך עושים את זה בצורה הכי טובה? יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר או פחות. חשוב שאנשי מקצוע מומחים לתחום הזה של איטום יבדקו את המקום ויקבעו מה יהיה סוג האיטום הכי נכון בהתאם למצב. נמנה להלן את השיטות המוצעות ונדריך אתכם מתי לבחור בכל אחת מהן.

להמשך המאמר גללו למטה 🔽🔽

גם נזילות הכי קטנות יכולות לעשות נזקים גדולים!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

כל מי שסבל מרטיבות או נזילות בבית בגלל מרפסת מעל הבית או לחילופין, המרפסת שלו גרמה לרטיבות בבית השכן מלמטה, מבין עד כמה חשוב להשקיע באיטום איכותי. איטום שייעשה בצורה מושלמת.

השאלה היא איך עושים את זה בצורה הכי טובה?

יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר או פחות. חשוב שאנשי מקצוע מומחים לתחום הזה של איטום יבדקו את המקום ויקבעו מה יהיה סוג האיטום הכי נכון בהתאם למצב. נמנה להלן את השיטות המוצעות ונדריך אתכם מתי לבחור בכל אחת מהן.

איטום מרפסת – מתי צריך לעשות?

מתי בעצם צריך לעשות איטום של המרפסת? אם הדיירים הגרים מתחת לבית שלכם מדווחים על רטיבות בתקרה שמתחת למרפסת שלכם, במיוחד אם זה קורה לאחר שירדו גשמים, מן הסתם הסיבה לרטיבות זה האיטום הלקוי של המרפסת.

במקרה כזה יהיה עליכם לפנות אחל איש מקצוע על מנת שהוא יבדוק את המרפסת שלכם ובהתאם לכך הוא יקבע מה יהיה סוג האיטום הכי מתאים.

למה חשוב לבצע איטום מרפסת?

חשוב להבין שמרפסת שלא עברה את תהליכי האיטום כבר בשלבי הבנייה היא מרפסת שבסופו של דבר תזיק לדיירים המתגוררים מתחת למרפסת. כי מרפסת ובייחוד כזו שחשופה לגמרי, היא מרפסת שמי הגשמים לא ידלגו עליה.

ברגע שתהיה כמת גדולה של משקעים, המים יחלחלו אט אט בין החריצים של הרצפה. גם אם יישמת רובה בין המרצפות, זה עדיין לא יוכל לספק את המענה בגלל הכמויות של המים שיהיו במקום. על כן, יש לשים דגש חזק על האיטום שייעשה בצורה יסודית ומקצועית.

איטום מרפסת

שיטות לאיטום מרפסות

אז כפי שכבר ציינו יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות הרצויות ולאיטום של המרפסת. העניין הוא שלא בכל שיטה תוכלו להגיע לתוצאות הרצויות ויש מקרין רבים אשר בהם המענה גם אם הוא יהיה חלקי, הוא לא יוכל להיות מושלם.

בכל מקרה תמיד יש לפנות אל אנשי מקצוע מומחים בתחום האיטום ולהיזהר מחאפרים בתחום. זאת משום ששיטות האיטום של אלו עשויות לא רק לא להועיל אלא אף לגרום לנזקים חמורים בהמשך. מכאן לשיטות האפשריות לאיטום מרפסת:

שיטה מספר 1 – פירוק הריצוף, איטום המרפסת וריצוף מחדש

שיטה זו היא השיטה הכי יסודית וגם זו שתוביל לתוצאות מושלמות. בשיטה זו יש לפרק את כל הריצוף של המרפסת וכן את המילוי הנמצא מתחת לריצוף. מבצעים את האיטום ואחר כך מרצפים מחדש את המרפסת. השיטה הזו כפי שאתם מבינים מחייבת עבודה רבה את זה טיפול השורש בבעיה.

סוג איטום מרפסת מרוצפת באופן הזה מבטיח פתרון מושם למשך עשור ואפילו שני עשורים.

ביחס לשיטות אחרות, השיטה הזו מוסיפה עלויות נוספות כמו פירוק של הריצוף הישן, עלויות לפינוי הפסולת, עלויות של האריחים החדשים וההרכבה שלהם. מעבר לכך יש לקחת בחשבון את משך הזמן של העבודה והלכלוך שנוצר בעקבות כך.

איטום מרפסת 2

שיטה מספר 2 – איטום מרפסות ללא פירוק ריצוף

ישנה אפשרות לאטום על גבי הריצוף הקיים כשזה אומר חיסכון בכל מה שכרוך בהרמת הריצוף הישן יישום יריעות לאיטום ואחר כך ריצוף מחדש של המרפסת.
כאן חשוב לבדוק שני דברים חשובים.

האם ישנה אפשרות להעמיס במרפסת משקל נוסף של המרצפות? האם תוספת המרצפות יתאים מבחינת המפלס של המרפסת ביחס לכל הבית?

השיטה הזו לא כל כך מומלצת ועל פי רוב קבלני האיטום מעדיפים שלא לעבוד בשיטה הזו. מעבר לכך ישנה בעייתיות נוספת בכך. אם כבר ישנה רטיבות מתחת לריצוף, היא לא תיעלם. המים ימשיכו לחלחל למקומות נוספים או לחילופין יובילו לעיוות של הריצוף. כך שסוג האיטום הזה לא ממש מומלץ.

שיטה מספר 3 – איטום מרפסת ללא פירוק ריצוף

שיטה זו היא הכי קצרה והכי מהירה. במהלכה עושים שימוש במסור דיסק כדי לפתוח את החריצים בין המרפסות. לאחר מכן יש לנקות היטב את המרפסת ולהכניס מילוי כמו רובה אקרילית או רובה אפוקסית.

הרטובה האקרילית לא באמת אוטמת את המים ואם בחרתם ברובה האקרילית יהיה עליכם להחדיר גם משחות אוטמות. השיטה הזו היא שיטה הרבה יותר זולה מל שיטה אחרת שמנינו עד כה. מעבר לכך הפעולה נעשית במהירות רבה ותוך זמן קצר יש תוצאות. הבעיה היא שזהו פתרון שהוא רק קוסמטי.

זוהי שיטה שלא פותרת את הבעיה של הרטיבות והיא אף עלולה להחמיר את המצב. כי איטום של הריצוף למעשה גורם לכך שהרטיבות הקיימת נשארת בפנים. מזג האוויר הישראלי והחום יוביל להתאיידות של המים מה שיגרום בסופו של דבר להתנפחות של משטח המרפסת ובעקבות כך הרס של הריצוף. במקרה כזה חייב לבצע תיקון רטיבות.

איטום מרפסת 3

איטום מרפסות פתוחות

איטום מרפסות פתוחות מחייב איטום יותר יסודי ויותר מוקפד בגלל החשיפה של המרפסת למי הגשמים. האיטום אם הוא לא יעשה כראוי ובמלוא המקצועיות עשוי להוביל לכך שהרטיבות תחזור מהר מאוד והמצב ישוב לקדמותו.

על כן כאשר אתם באים לברר על איטום מרפסת מחיר, יש לבדוק מה השיטה הכי יעילה ולא מה השיטה הכי זולה. כי כפי שכבר הבנתם, זול זה לא תמיד אפקטיבי.

איך מתבצע איטום מרפסת מרוצפת?

העבודה של איטום המרפסת בצורה הכי אידיאלית נעשית עם הרמה של המרצפות. בגלל שזו השיטה הכי נפוצה וגם הכי מומלצת, נפרט מעט על כל התהליכים של העבודה:

  1. פירוק הריצוף – זהו שלב הבלגן. בשלב זה חוצבים והורסים את הריצוף הקיים.
  2. הכנה לאיטום – לקראת ביצוע האיטום מבצעים שורה של הכנות כדי שהאיטום יהי אפקטיבי ומושלם. זה כולל:
    מריחה של שכבת פריימר – שזהו חומר המחזק את הקשר בין חומרי האיטום.
    הכנה של הרולקות – הרולקה זה החיבור בין הרצפה של המרפסת לבין המעקה שלה. כאשר מים מחלחלים אל מעקה המרפסת עלולים להגיע מים גם אל הרצפה ואם החיבור שבין אלו לא יהיה איטום המים יחלחלו פנימה. מסיבה זו חשוב מאוד לבצע את ההכנה הזו.
  3. סף הפרדה – יצירת סף הפרדה זה דבר חשוב מאוד שאין לדלג עליו.
  4. איטום ביריעות ביטומניות – את האיטום מבצעים בעזרת יריעות ביטומניות. יש יריעות ביטומניות שחורות שהן נועדו לצורך איטום המרפסת. היריעות הלבנות משמשות לאיטום גגות. יש לתת את הדעת על העובי של היריעות כאשר ברור שיריעה עבה תיתן מענה טוב יותר. העובי משפיע גם על המחיר של היריעות.

כמה עולה איטום מרפסת?

אז ברור שאחת השאלות הראשונות היא כמה עולה איטום המרפסת? ברור שלכל שיטה יש תעריף אחר ובכל איטום שתבחרו ייקבע התמחור בהתאם לגודל של המרפסת.

השיטה הראשונה הכוללת הרמה של הריצוף, עולה בסביבות 700 ₪ עד 1000 ש"ח לכל מ"ר.

השיטה השנייה של איטום על גבי הריצוף הישן חוסכת כ 20% מעלויות האיטום ביחס לשיטה הראשונה.

השיטה השלישית היא השיטה הכי פשוטה והכי זולה. היא כוללת למעשה חידוש של הרובה האוטם את המרצפות הקיימות. המחיר לאיטום מהסוג הזה עומד על 80 עד 100 ש"ח למ"ר.

חברתנו "איתור נזילות ושירותי איטום" מבצעת איטום מרפסות מקצועי בשלל שיטות, השאירו פרטים והמומחים שלנו ישמחו לסייע!

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איתור נזילות.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

תוכן עניינים
אודותינו

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

איטום מרפסת
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

בדיקת נזילות מים
צילום תרמי
בדיקת נזילות מים

אתם קמים בבוקר ומגלים נזילה בפינת הקיר? השכנים מתלוננים על גשם שיורד אצלם בבית ורק אתם יכולים להיות 'אשמים' בדבר? המים בשירותים לא יורדים? מכונת הכיבסה לא מזרימה מים? המכנה המשותף לכל הבעיות הללו הן תקלות אינסטלציה.

למאמר המלא >>
איטום קירות חיצוניים
איטום
איטום קירות חיצוניים

אתם סובלים מנזילה מהתקרה? ישנה לחות על גבי הרהיטים? מצאתם כתמי מים על הקירות? ייתכן ואתם סובלים מנזילה מהקיר והכתובת באה שלכם יהיה קבלן האיטום.
איטום קירות זה לא תצמיד סיפור פוט ובמקרים רבים מדובר במלאכה מורכבת למדי. חשוב ללמוד איך וכיצד לעשות את זה בצורה הנכונה וזאת על מנת להבטיח כי אכן התוצאות תהיינה יעילות וטובות.

למאמר המלא >>
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!