איטום מרפסת

כל מי שסבל מרטיבות או נזילות בבית בגלל מרפסת מעל הבית או לחילופין, המרפסת שלו גרמה לרטיבות בבית השכן מלמטה, מבין עד כמה חשוב להשקיע באיטום איכותי. איטום שייעשה בצורה מושלמת. השאלה היא איך עושים את זה בצורה הכי טובה? יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר או פחות. חשוב שאנשי מקצוע מומחים לתחום הזה של איטום יבדקו את המקום ויקבעו מה יהיה סוג האיטום הכי נכון בהתאם למצב. נמנה להלן את השיטות המוצעות ונדריך אתכם מתי לבחור בכל אחת מהן.
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

כל מי שסבל מרטיבות או נזילות בבית בגלל מרפסת מעל הבית או לחילופין, המרפסת שלו גרמה לרטיבות בבית השכן מלמטה, מבין עד כמה חשוב להשקיע באיטום איכותי. איטום שייעשה בצורה מושלמת.

השאלה היא איך עושים את זה בצורה הכי טובה?

יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר או פחות. חשוב שאנשי מקצוע מומחים לתחום הזה של איטום יבדקו את המקום ויקבעו מה יהיה סוג האיטום הכי נכון בהתאם למצב. נמנה להלן את השיטות המוצעות ונדריך אתכם מתי לבחור בכל אחת מהן.

מה זה איטום מרפסת?

מרפסות חשופות לרוב לגשם, ברד ושאר אירועי  מזג האוויר, שעלולים לגרום לנזק למבנה הבסיסי אם המרפסת אינה אטומה. איטום המרפסת הוא אפוא שלב חשוב במניעת נזקי מים ושמירה על תקינות המבנה.

קיימים סוגים שונים של חומרי איטום למרפסת, לרבות ציפוי אקרילי, ציפוי פוליאוריטן וציפוי אפוקסי. בחירת החומר תלויה בסוג המשטח, רמת החשיפה לפגעי מזג האוויר והתנועה הצפויה. 

איטום נכון של מרפסת יכול לספק הגנה לאורך זמן מפני נזקי מים, ולהאריך את חיי המרפסת. זה גם יכול לשפר את מראה המרפסת ולהפוך אותה לחלל נוח ומהנה יותר. מומלץ להזמין קבלן מקצועי בעל ניסיון באיטום מרפסות על מנת להבטיח תוצאה איכותית ועמידה.

איטום מרפסת – מתי צריך לעשות?

מתי בעצם צריך לעשות איטום של המרפסת? אם הדיירים הגרים מתחת לבית שלכם מדווחים על רטיבות בתקרה שמתחת למרפסת שלכם, במיוחד אם זה קורה לאחר שירדו גשמים, מן הסתם הסיבה לרטיבות זה האיטום הלקוי של המרפסת.

במקרה כזה יהיה עליכם לפנות אל איש מקצוע על מנת שהוא יבדוק את המרפסת שלכם ובהתאם לכך הוא יקבע מה יהיה סוג האיטום הכי מתאים.

למה חשוב לבצע איטום מרפסת?

חשוב להבין שמרפסת שלא עברה את תהליכי האיטום כבר בשלבי הבנייה היא מרפסת שבסופו של דבר תזיק לדיירים המתגוררים מתחת למרפסת. כי מרפסת ובייחוד כזו שחשופה לגמרי, היא מרפסת שמי הגשמים לא ידלגו עליה.

ברגע שתהיה כמת גדולה של משקעים, המים יחלחלו אט אט בין החריצים של הרצפה. גם אם יישמת רובה בין המרצפות, זה עדיין לא יוכל לספק את המענה בגלל הכמויות של המים שיהיו במקום. על כן, יש לשים דגש חזק על האיטום שייעשה בצורה יסודית ומקצועית.

איטום מרפסת

כמה עולה איטום מרפסת?

אז ברור שאחת השאלות הראשונות היא כמה עולה איטום המרפסת? ברור שלכל שיטה יש תעריף אחר ובכל איטום שתבחרו ייקבע התמחור בהתאם לגודל של המרפסת.

השיטה הראשונה הכוללת הרמה של הריצוף, עולה בסביבות 700 ₪ עד 1000 ש"ח לכל מ"ר.

השיטה השנייה של איטום על גבי הריצוף הישן חוסכת כ 20% מעלויות האיטום ביחס לשיטה הראשונה.

השיטה השלישית היא השיטה הכי פשוטה והכי זולה. היא כוללת למעשה חידוש של הרובה האוטם את המרצפות הקיימות. המחיר לאיטום מהסוג הזה עומד על 80 עד 100 ש"ח למ"ר.

חברתנו "איתור נזילות ושירותי איטום" מבצעת איטום מרפסות מקצועי בשלל שיטות, השאירו פרטים והמומחים שלנו ישמחו לסייע!

שיטות לאיטום מרפסות

אז כפי שכבר ציינו יש שלוש שיטות עיקריות אשר בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות הרצויות ולאיטום של המרפסת. העניין הוא שלא בכל שיטה תוכלו להגיע לתוצאות הרצויות ויש מקרין רבים אשר בהם המענה גם אם הוא יהיה חלקי, הוא לא יוכל להיות מושלם.

בכל מקרה תמיד יש לפנות אל אנשי מקצוע מומחים בתחום האיטום ולהיזהר מחאפרים בתחום. זאת משום ששיטות האיטום של אלו עשויות לא רק לא להועיל אלא אף לגרום לנזקים חמורים בהמשך. מכאן לשיטות האפשריות לאיטום מרפסת:

שיטה מספר 1 – פירוק הריצוף, איטום המרפסת וריצוף מחדש

שיטה זו היא השיטה הכי יסודית וגם זו שתוביל לתוצאות מושלמות. בשיטה זו יש לפרק את כל הריצוף של המרפסת וכן את המילוי הנמצא מתחת לריצוף. מבצעים את האיטום ואחר כך מרצפים מחדש את המרפסת. השיטה הזו כפי שאתם מבינים מחייבת עבודה רבה את זה טיפול השורש בבעיה.

סוג איטום מרפסת מרוצפת באופן הזה מבטיח פתרון מושם למשך עשור ואפילו שני עשורים.

ביחס לשיטות אחרות, השיטה הזו מוסיפה עלויות נוספות כמו פירוק של הריצוף הישן, עלויות לפינוי הפסולת, עלויות של האריחים החדשים וההרכבה שלהם. מעבר לכך יש לקחת בחשבון את משך הזמן של העבודה והלכלוך שנוצר בעקבות כך.

איטום מרפסת 2

שיטה מספר 2 – איטום מרפסות ללא פירוק ריצוף

ישנה אפשרות לאטום על גבי הריצוף הקיים כשזה אומר חיסכון בכל מה שכרוך בהרמת הריצוף הישן יישום יריעות לאיטום ואחר כך ריצוף מחדש של המרפסת.
כאן חשוב לבדוק שני דברים חשובים.

האם ישנה אפשרות להעמיס במרפסת משקל נוסף של המרצפות? האם תוספת המרצפות יתאים מבחינת המפלס של המרפסת ביחס לכל הבית?

השיטה הזו לא כל כך מומלצת ועל פי רוב קבלני האיטום מעדיפים שלא לעבוד בשיטה הזו. מעבר לכך ישנה בעייתיות נוספת בכך. אם כבר ישנה רטיבות מתחת לריצוף, היא לא תיעלם. המים ימשיכו לחלחל למקומות נוספים או לחילופין יובילו לעיוות של הריצוף. כך שסוג האיטום הזה לא ממש מומלץ.

שיטה מספר 3

שיטה זו היא הכי קצרה והכי מהירה. במהלכה עושים שימוש במסור דיסק כדי לפתוח את החריצים בין המרפסות. לאחר מכן יש לנקות היטב את המרפסת ולהכניס מילוי כמו רובה אקרילית או רובה אפוקסית.

הרטובה האקרילית לא באמת אוטמת את המים ואם בחרתם ברובה האקרילית יהיה עליכם להחדיר גם משחות אוטמות. השיטה הזו היא שיטה הרבה יותר זולה מכל שיטה אחרת שמנינו עד כה. מעבר לכך הפעולה נעשית במהירות רבה ותוך זמן קצר יש תוצאות. הבעיה היא שזהו פתרון שהוא רק קוסמטי.

זוהי שיטה שלא פותרת את הבעיה של הרטיבות והיא אף עלולה להחמיר את המצב. כי איטום של הריצוף למעשה גורם לכך שהרטיבות הקיימת נשארת בפנים. מזג האוויר הישראלי והחום יוביל להתאיידות של המים מה שיגרום בסופו של דבר להתנפחות של משטח המרפסת ובעקבות כך הרס של הריצוף. במקרה כזה חייב לבצע תיקון רטיבות.

איטום מרפסת 3

איטום מרפסות פתוחות

איטום מרפסות פתוחות מחייב איטום יותר יסודי ויותר מוקפד בגלל החשיפה של המרפסת למי הגשמים. האיטום אם הוא לא יעשה כראוי ובמלוא המקצועיות עשוי להוביל לכך שהרטיבות תחזור מהר מאוד והמצב ישוב לקדמותו.

על כן כאשר אתם באים לברר על איטום מרפסת מחיר, יש לבדוק מה השיטה הכי יעילה ולא מה השיטה הכי זולה. כי כפי שכבר הבנתם, זול זה לא תמיד אפקטיבי.

דברים שצריך לדעת בנושא איטום מרפסת עץ

איטום מרפסת עץ הוא משימה חשובה אם מבקשים להגן על העץ מפני פגעי מזג האוויר, ולהאריך את תוחלת חייו. 

מאחר וזו מרפסת עץ הרי שמדובר באיטום מרפסת ללא פירוק ריצוף. ישנם מספר שלבים בתהליך:

 • ניקוי המשטח: משתמשים במטאטא או במברשת כדי לטאטא פסולת, לכלוך ועלים מהמרפסת. אם אפשר, מומלץ להשתמש במכונת שטיפה בלחץ או בצינור כדי להסיר כתמים ולכלוך עקשניים.
 • שיוף העץ: משתמשים בנייר זכוכית כדי להחליק את פני העץ. שיוף יסיר את כל הנקודות הגסות ויעזור לחומר האיטום להיצמד טוב יותר לעץ. חשוב להקפיד ולהסיר כל אבק או פסולת שנותרו אחרי השיוף.
 • מריחת חומר האיטום לעץ: איש מקצוע יבחר בחומר איטום עץ איכותי המתאים לשימוש חיצוני. יש למרוח אותו באמצעות מברשת מתאימה בהתאם להוראות היצרן. צריך להקפיד למרוח את החומר בצורה אחידה ויסודית, ולכסות את כל משטחי העץ.
 • זמן התייבשות: כדי שהחומר יהיה יעיל, יש לתת לו זמן להתייבש לחלוטין לפני השימוש במרפסת. זמן הייבוש תלוי בסוג החומר שבו משתמשים, כמו גם בתנאי מזג האוויר.
 • שכבה שניה: לעיתים יש צורך להוסיף שכבה נוספת אחרי ייבוש ראשון, ואז לתת זמן לייבוש שני.

איך מתבצע איטום מרפסת מרוצפת?

העבודה של איטום המרפסת בצורה הכי אידיאלית נעשית עם הרמה של המרצפות. בגלל שזו השיטה הכי נפוצה וגם הכי מומלצת, נפרט מעט על כל התהליכים של העבודה:

 1. פירוק הריצוף – זהו שלב הבלגן. בשלב זה חוצבים והורסים את הריצוף הקיים.
 2. הכנה לאיטום – לקראת ביצוע האיטום מבצעים שורה של הכנות כדי שהאיטום יהי אפקטיבי ומושלם. זה כולל:
  מריחה של שכבת פריימר – שזהו חומר המחזק את הקשר בין חומרי האיטום.
  הכנה של הרולקות – הרולקה זה החיבור בין הרצפה של המרפסת לבין המעקה שלה. כאשר מים מחלחלים אל מעקה המרפסת עלולים להגיע מים גם אל הרצפה ואם החיבור שבין אלו לא יהיה איטום המים יחלחלו פנימה. מסיבה זו חשוב מאוד לבצע את ההכנה הזו.
 3. סף הפרדה – יצירת סף הפרדה זה דבר חשוב מאוד שאין לדלג עליו.
 4. איטום ביריעות ביטומניות – את האיטום מבצעים בעזרת יריעות ביטומניות. יש יריעות ביטומניות שחורות שהן נועדו לצורך איטום המרפסת. היריעות הלבנות משמשות לאיטום גגות. יש לתת את הדעת על העובי של היריעות כאשר ברור שיריעה עבה תיתן מענה טוב יותר. העובי משפיע גם על המחיר של היריעות.

איטום מרפסת תמונה להמחשה

מה עושים בנוגע לניקוז?

שאלה טובה! ניקוז נכון הוא חיוני לשמירה על שלמות מרפסות, שכן הוא מסייע במניעת התקבצות וחלחול מים. כדי להבטיח ניקוז נאות צריך:

 • לבדוק את השיפוע: מרפסת צריכה להיות בעלת שיפוע קל כדי לאפשר למים להתנקז. באופן אידיאלי, השיפוע צריך להיות לפחות 2%. 
 • להתקין מערכת ניקוז: אם אין במרפסת מערכת ניקוז מובנית, כדאי  להתקין כזו. זה יכול לכלול הוספת מרזבים כדי להפנות מים מהמרפסת. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.
 • לדאוג לאיטום איכותי: אחד מהדברים החשובים זה לדאוג לאיטום מרפסת לפני ריצוף ועיצוב  כדי למנוע חדירת מים למרפסת. איטום יעיל יהיה תלוי במספר דברים ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.
 • לתחזק באופן שוטף: לשמור על מרפסת נקייה ונטולת פסולת כדי להבטיח ניקוז נאות. הסירו עלים או כל פסולת אחרת שעלולים לסתום את מערכת הניקוז.

 טיפים לבחירת קבלני איטום מרפסות מקצועיים?

 1. חפשו בעלי ניסיון: בקשו הפניות לקבלת חוות דעת מלקוחות מרוצים ודוגמאות לעבודות קודמות שהשלימו. זה יעזור לכם לקבל מושג על איכות העבודה שלהם ורמת המומחיות שלהם.
 2. בדקו שהוא קבלן איטום מורשה: ויש לו כיסוי ביטוחי מתאים. זה יגן עליכם בכל מקרה של תאונות או נזק שעלול להתרחש במהלך תהליך האיטום.
 3. עשו סקר שוק קצר: צרו קשר עם מספר קבלנים לקבלת הצעות מחיר לעבודה. השוו את הצעות המחיר בקפידה, תוך התבוננות בהיקף העבודה הכלולה והעלות. היזהרו מהצעות מחיר נמוכות משמעותית מהאחרות, שכן זה יכול להיות סימן לעבודה באיכות נמוכה יותר.
 4. שאלו על התהליך: שאלו את הקבלן על תהליך איטום מרפסות, כולל החומרים בהם הוא משתמש, והצעדים שהוא נוקט כדי להבטיח עבודה טובה.
 5. תקשורת ומקצועיות: בחרו קבלן שמתקשר אתכם בצורה ברורה, שקופה ומקצועית לאורך כל התהליך. הוא אמור לענות על שאלות ולספק עדכונים על התקדמות העבודה, ולתת שירות לקוחות סבלני ונעים, גם לאחר סיום העבודה.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות במצלמה תרמית | איתור נזילות.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447