איטום ביריעות ביטומניות

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

קיימות כמה שיטות פופולריות של איטום גגות, בשיטה שקיימת עשרות שנים והיא עדיין יעילה באמצעות זפת חמה, באמצעות חומרים אקריליים ובאמצעות יריעות ביטומניות.

השיטה המומלצת ביותר מבין השיטות הללו היא באמצעות יריעות ביטומניות וזאת לאור היתרונות הרבים של חומר זה שיוצר אטימה מוחלטת. 

מה זה יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הם גלילים בעובי 5 מ"מ הכוללים חומר אגרנט בשכבה העליונה שלהם. בתהליך הייצור שלהן משתמשים בכמה חומרים כמו ביטומן, נפט מזוקק, פולימרים שמתווספים בטמפרטורות גבוהות כיוון שהם בעלי כושר איטום מובהק. בסופו של תהליך הייצור יש גלילים שאפשר לחתוך מתוכם את היריעות הביטומניות באורך הנדרש וזאת בהתאם למידות בכל גג. 

יתרונות איטום ביריעות ביטומניות 

 • השימוש ביריעות ביטומניות הוא האיטום המושלם לכל גג ולכן בגגות חדשים ובגגות שאין עליהם ציוד רב כמו קולטי שמש או מדחסים, המגמה היא לבצע איטום רק באמצעותם.
 • היריעות מתאימות גם לאיטום גגות אשר בעבר בוצע בהם איטום באמצעות זפת חמה. 
 • היתרון העיקרי הוא ההרכב המושלם של החומר אשר מאפשר כמה שנים שבהן היריעות מולחמות זו לזו וברוב המקרים הן לא נפרדות זו מזו ולכן לא נוצרים מצבים של נזילות. 

חסרונות איטום ביריעות ביטומניות 

 • החיסרון של היריעות הביטומניות הוא שאי אפשר להניח אותן בגגות שהם עמוסים בציוד. במקומות רבים הציבו על הגגות מדחסים של מזגנים, קולטי שמש וציוד נוסף. כדי להניח את היריעות חייבים משטחים חלקים מקצה לקצה וכך מניחים את היריעות זו לצד זו ומבצעים את ההלחמה. אך כאשר יש ציוד רב, המרחב הוא בעייתי ולכן במקומות הללו מבצעים זיפות באמצעות זפת חמה. 
 • חיסרון נוסף הוא בכך שהוא לא מתאים לשימוש לאחר שבוצע בגג מסוים איטום באמצעות חומר אקרילי או חומר אחר, שאינו מתאים להניח מעליו את היריעות הביטומניות.

באילו מצבים מומלץ לבצע איטום ביריעות ביטומניות?

בכל גג שהוא חלק ואין עליו ציוד מומלץ להשתמש בחומר איכותי זה, או לחלופין בגג שיש אפשרות להוריד ממנו את מלוא הציוד לצורך ביצוע פעולות האיטום. 

איתור ביריעות ביטומניות (1)

סוגי יריעות ביטומניות 

בפרויקטים השונים מבצעים איטום באמצעות יריעות ביטומניות על פי המלצתם של אנשי המקצוע כמו המהנדסים, או לחלופין אם מדובר במיזם חדש סוג החומר מופיע בכתב הכמויות ולכן יש לרכוש את הדגם הספציפי בעובי הנכון.

 • יריעת APP – היא עמידה ביותר הן לחום והן לקרני השמש היוקדת, היא מותאמת לאקלים הים תיכוני השורר בישראל. 
 • יריעת SBS – היא עמידה לקור ומותאמת לטמפרטורה קיצונית שהיא עד עשר מעלות מתחת לאפס. לכן היא ההתאמה הטובה ביותר עבור גגות באזורים הקרים כמו ירושלים והגליל וגם עבור מרתפים, מקלטים ומתקנים תת קרקעיים. ההמלצה היא לא להניח סוג זה של יריעות ביטומניות באזורים אחרים בישראל שיש בהם שמש חזקה ביותר במרבית ימי השנה, כיוון שהיא לא תגן על הגג כהלכה והאיטום לא יהיה מושלם.

ישנם עוד סוגים ודרכים רבות לאיטום – אצלנו במרכז לאיתור ואיטום תוכלו למצוא את כל הפרטים וכל היתרונות בכל הנושאים למשל כמו איטום גג באיסכורית או לחילופין גם אם מדובר בטיפול  בתקלה יחסית קלה כמו נזילה בקיר. אנו ממליצים לעשות השוואות בין כל סוגי היריעות ביטומניות ובכלל תרגילו את עצמכם לבדוק טוב ולהשוואות בין הפרמטרים השונים לפני התחלת הפרויקט.

איך מתבצע איטום יריעות ביטומניות שלב אחרי שלב?

את פעולת האיטום יש לבצע רק באמצעות מומחים לתחום זה שיש להם מיומנות וניסיון רב, כיוון שמדובר בפעולות הלחמה שיש לבצע באופן מדויק. 

בשלב ראשון מכינים את הגג לקראת פעולת האיטום ובתום הניקיון הכללי, מורחים שכבה של פריימר על פני כל הגג. מדובר בחומר מקשר ולכן הפעילות שלו היא חשובה ביותר. משאירים את החומר על הגג כיממה ולאחר שהפריימר מתייבש אפשר להתחיל בפעולות ההנחה וההלחמה.

העובדים חותכים את היריעות הביטומניות בגודל הנדרש ומניחים אותן זו לצד זו בכל שטח הגג. במקרים רבים כדי שתהיה אפקטיביות רבה יותר, מניחים שתי יריעות זו על גבי זו וכך שכבת האיטום תהיה כפולה. לאחר מכן מצמידים את השול של היריעה הימנית ליריעה השמאלית ומלחימים זה לזה את שתי היריעות. בדרך זו עוברים על כל שטח הגג ומבצעים הלחמה בכל היריעות.

מחיר איטום יריעות ביטומניות:

סוג החומר  עלות למטר מרובע בש"ח כולל מע"מ  הערות 
יריעות ביטומניות 5 מ"מ  100-90 המחיר אינו כולל עבודות הכנה ותיקוני בטון 
יריעות ביטומניות 4 מ"מ  90-80 המחיר אינו כולל עבודות הכנה ותיקוני בטון 

טיפ זהב – הכינו את הגג עוד לפני האיטום!

כדי ליצור אפקטיביות בתהליך האיטום, מומלץ להיערך לכך מראש. יש כמה עבודות שחשוב לבצע לפני הנחת היריעות:

 • טיפול במרזבים, ריקון הפסולת וביצוע תיקונים כמו החלפת מקטע שהוא פגום.
 • תיקון שיפועים הקיימים על הגג.
 • איטום בין מרחבי הבטון על הגג
 • תיקוני בטון על פי הצורך
 • הרמת הציוד
 • ניקיון מאסיבי ביותר הכולל בסופו שטיפה של כל שטח הגג

מה עושים לאחר האיטום?

כמה ימים לאחר ההלחמה של היריעות הביטומניות מבצעים בדיקת הצפה. מציפים את הגג במים ובוחנים את התוצאות, אם אכן היריעות אוטמות כראוי, או שיש מיקומים שחודר מים לדירות בקומה העליונה. 

האם יש אחריות על איטום ביריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן חומר מעולה ולכן היצרנים מעניקים עבורו עשר שנות אחריות. 

10 שנות אחריות

לכמה זמן איטום ביריעות ביטומניות מחזיק בלי נזילות?

אם עבודת ההלחמה בוצעה באופן מושלם, יש לדיירים שקט של כמה שנים בנושא האיטום. בדרך כלל לא יהיו נזילות אלא לאחר כמה שנים ולקראת תום תקופת האחריות ואף למעלה מכך, כאשר היריעות הגיעו לבלאי ולשחיקה טבעית שלהם. במצבים הללו כדאי להוציא את כל היריעות הישנות ולבצע הליך של הלחמת יריעות חדשות. 

מומחים באיטום ביריעות ביטומניות 

אם אתם מחפשים מומחים בנושא איטום גגות, הגעתם למקום הנכון. אנחנו צוות מקצועי ומיומן ביותר ובעלי רזומה של שנים רבות בביצוע עבודות איטום בסטנדרטים גבוהים. יש לנו מוניטין רב לאור העבודות האיכותיות שאנחנו מבצעים כבר שנים רבות.

השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשמח לבצע גם עבורכם את איטום הגג לשביעות רצונכם המלאה. 

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447