תיקון רטיבות

בכל מבנה, ישן כחדש עשויה להיות רטיבות. אם נדמה לנו כי רק במבנים ישנים עשויות להתרחש תקלות מהסוג הזה שיוביל לרטיבות, מסתבר שזה לא תמיד כך. יש מקרים רבים שבהם דווקא במבנה חדש יהיו תקלות שונות שיחייבו טיפול מקצועי כאשר התקלות הללו יבואו לידי ביטוי בדמות כתמי רטיבות על התקרה או הקירות. מיותר לציין כי רטיבות מכל סוג שלא יהיה במבנה, לא יכולה להיפתר מאליה. להיפך, ככל שתמתינו יותר, הרטיבות רק תלך ותתפשט עוד והתקלה עם הזמן גם תחמיר ותהפוך למורכבת ומסובכת לתיקון.

להמשך המאמר גללו למטה 🔽🔽

גם נזילות הכי קטנות יכולות לעשות נזקים גדולים!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

בכל מבנה, ישן כחדש עשויה להיות רטיבות. אם נדמה לנו כי רק במבנים ישנים עשויות להתרחש תקלות מהסוג הזה שיוביל לרטיבות, מסתבר שזה לא תמיד כך.

יש מקרים רבים שבהם דווקא במבנה חדש יהיו תקלות שונות שיחייבו טיפול מקצועי כאשר התקלות הללו יבואו לידי ביטוי בדמות כתמי רטיבות על התקרה או הקירות.

מיותר לציין כי רטיבות מכל סוג שלא יהיה במבנה, לא יכולה להיפתר מאליה. להיפך, ככל שתמתינו יותר, הרטיבות רק תלך ותתפשט עוד והתקלה עם הזמן גם תחמיר ותהפוך למורכבת ומסובכת לתיקון.

תיקון רטיבות

מה גורם לרטיבות?

אז לפני שנפנה לטפל בכל הנושא הזה של רטיבות תיקון וכל מה שכרוך בכך, נבדוק מה בעצם גורם לרטיבות.

אז יש כמה וכמה סיבות שעשויות להיות הגורמות לרטיבות. מסיבה זו חשוב כל כך לפנות אל איש מקצוע מומחה בכל התחום הזה של תיקון נזקי רטיבות וזאת על מנת שהוא בראש ובראשונה יידע לאבחן את מהות התקלה וכך גם בהמשך לפתור אותה על הצד הטוב ביותר.

שיקום נזקי רטיבות לא יכול להתרחש בטרם יש אבחון מדויק ונקודתי. האבחון הינו משמעותי מאוד כדי לדעת איך וכיצד לבצע את התיקון בלי לגלות אחר כך שבעצם המקור העיקרי של הבעיה או גרורה נוספת שלו לא טופלה, פשוט בגלל שלא היה אבחון נכון.

  • בעיות איטום – הגורמים לרטיבות הם ברוב המקרים בעיות איטום כאשר המבנה לא עבר את האיטום בצורה הנכונה. זה יוכל להיות בגלל מי גשמים שחודרים דרך רצפת המרפסת של השכן המתגורר מעל לבית וזה גם יכול להיות רטיבות הנגרמת בעקבות חדירה של מי גשמים. ברגע שהבית יהיה אטום כמו שצריך והמרפסת של השכן תעבור גם כן טיפול מקצועי לצורך איטום קירות הרי שהתוצאה תהיה – מבנה יבש בלי כל רטיבות.
  • בעיות בצנרת – הבעיה הנפוצה ביותר המובילה לבעיות רטיבות בעיקר במבנים ישנים אלו הן בעיות שונות בצנרת. כאשר יש בעיות בצנרת הרי שהמים לא יזרמו אך ורק בתוואי שיועד להם. עשוי להיווצר טפטוף בנקודות החיבור השונות של הצנרת, מים יחלחלו אל מחוץ לצנרת ומשם אל קירות המבנה או אל התקרה שלו הדרך תהיה קצרה מאוד.

צפו בסרטון: רטיבות בקיר

רטיבות בקיר סכנות

טיפול ברטיבות בקיר פנימי כמו גם טיפול ברטיבות בקיר חיצוני זה כאמור דבר נחוץ במיוחד היות ובעיות מהסוג הזה רק מחמירות עם הזמן. אך חשוב לציין כי מלבד הנזקים הפיזיים שעלולים להתרחש במבנה בעקבות רטיות שאינה פוסקת יש גם את הבעיה הבריאותית והסכנות הנלוות לבעיות הרטיבות.

הסיכונים הבולטים –

  • בעיות נשימה – כאשר יש רטיבות הרי שמהר מאוד גם ייווצר עובש. כשיש עובש זה עלול לגרום לבעיות נשימה בקרב בני הבית ובמיוחד אם מדובר בילדים קטנים, נשים הרות או אוכלוסייה בסיכון הסובלת מבעיות שונות בדרכי הנשימה.
  • בעיות חשמל – המים שמחלחלים אל תוך הקיר לא עושים חשבון עם שום דבר. כך עשויים המים להגיע גם אל חוטי החשמל, אל השקעים, אל המנורות ובקיצור לכל מקום שם אנחנו ממש לא רוצים אותם. מה שיקרה בעקבות זאת זה תקלות בחשמל, נפילות של החשמל ועוד בעיות שונות שעשויות להתרחש עם החשמל.
  • הרס של הרהיטים – רהיטים מעץ ממש לא אוהבים מים. המים מחלחלים ומנפחים את העץ וגורמים לו לנזקים בלתי הפיכים. לא תמיד מגלים את הרטיבות אם היא מתרחשת מאחורי ארון קיר גדול או באזור פחות גלוי כאשר יש מצבים אשר בם הנזק מתגלה מאוחר מידי כאשר כבר אין הרבה דרכים לשפץ את הרהיט שניזוק.

ראו גם: איטום מקלחת.

תיקון רטיבות

תיקון נזקי רטיבות

הדבר החשוב והנכון ביותר בכל מקרה כזה של רטיבות, הוא פנייה אל אנשי מקצוע מומחים לתחום הזה של אבחון ואיתור נזילות כדי להגיע במהירות לנקודה הבעייתית כאשר מובן שאנשי המקצוע אף יבצעו את התיקון הנכון בהתאם לבעיה.

טיפול ברטיבות בתקרה

כאשר הרטיבות היא בתקרה הרי שהתיקון יחייב גם כן טיפול בבעיית הרטיבות שישנה בתקרה. נזקי הרטיבות לא מסתכמים רק בעצם הופעת המים במקום לא רצוי. לרוב ייווצר עובש על התקרה הרטובה, התקרה תתקלף, היא תתנפח ובקיצור תדרוש בהחלט התייחסות מקצועית כדי לפתור את הבעיה מהשורש.

עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות במצלמה תרמית.

תיקון רטיבות

שיקום נזקי רטיבות

יש מצבים אשר בהם הרטיבות כבר התפשטה לחלקים נרחבים והיא מחייבת עבודה היקפית וגדולה. מדובר בשיקום מלא של כל חלק במבנה שנפגע בעקבות הרטיבות כאשר חשוב לוודא כי אכן כל החלקים במבנה התייבשו היטב וכי הרטיבות לא תימשך.

כי מים מטבעם מחלחלים אט אט וגם לאחר ביצוע התיקון עדיין ייתכן שהרטיבות הקיימת בתוך הקיר תמשיך ותחלחל החוצה אל הקירות או התקרה.

עשוי לעניין אתכם: איטום מרפסת.

תיקון רטיבות מחירים

עלויות התיקון בבעיות רטיבות מכל הסוגים נע בין מאות שקלים בודדים וזה יכול להגיע עד לאלפי שקלים. היות והדבר תלוי כמובן באופי הבעיה, בסוג הבעיה כמו גם בצורת התיקון הנדרש.

אם יהיה צורך לשבור קירות, להרים רצפות או לחדש את הצנרת כולה, ברור שהמחיר יהיה גבוה בהתאם. חשוב זכור את הדבר ולתת את הדעת על כל הפרטים.

טיפול ברטיבות בקיר פנימי – מה עושים?

כאשר ישנה רטיבות בקיר פנימי, הדבר כנראה נובע מבעיה כלשהי בצנרת. זה יכול להיות הצנרת הפרטית ששייכת לבית וזה גם יכול להיות הצנרת המשותפת לכל דיירי הבניין. כמו שכבר ציינו לעיל, הדבר הכי נכון זה פשוט לפנות אל אינסטלטור מומחה בתחום הזה של איתור רטיבות על מנת שהוא יבדוק מה גרם לבעיה וכמובן גם יפתור אותה מהשורש.

תיקון רטיבות

טיפול ברטיבות בקיר חיצוני- מה עושים?

רטיבות בקיר חיצוני היא רטיבות שעשויה לנבוע מכמה וכמה סיבות. אם מדובר ברטיבות הנראית כלפי חוץ בבניין, ייתכן מאוד כי מדובר בבעיות מהותיות בצנרת של הבניין כאשר ישנה נזילה שם ממש שהיא מצליחה לחלחל החוצה.

לעיתים תהיה זו בעיה של ביוב כאשר התקלה היא בהובלה של המים החוצה מהמבנה. גם כאן, אין כל קיצור דרך.

הדבר שצריך לעשות במקרה שכזה זו פנייה אל איש מקצוע מתחום האינסטלציה על מנת שהוא יאבחן את מקור הבעיה ואף יפתור אותה מהשורש.

ראו גם: איטום גגות.

טיפול ברטיבות בתקרה – מה עושים?

ברוב המקרים כאשר ישנה רטיבות במבנה מכל סוג שהוא, הביטוי שלה היא באזור התקרה. אז אם אתם סובלים מרטיבות באזור התקרה, זה כנראה קורה בגלל שיש תקלה אצל הדיירים המתגוררים מעליכם.

זה יוכל להיות בעיה בביוב כאשר יש דליפה כלשהי מסיבה מסוימת כאשר המים דולפים מהצנרת ומחלחלים אל תוך הקרקע. אז בעיה כזו לא מתגלה מיד ברגע הראשון כי אורך מעט זמן עד שהמים מצליחים לחלחל את עובי הרצפה ולהגיע אל תקרת השכנים.

עם זאת, ברגע שהמים כבר התחילו לטפטף בבית השכנים, הם כבר ימשיכו לעשות את זה בהתמדה, כל עוד תמשיכו לה=עשות שימוש במים ולא תטפלו בתקלה. עשוי להיווצר מצב אשר בו הדיירים לא יוכלו להשתמש בבית שלהם בגלל הנזילה.

אז כפי שכבר ציינו, בעיות מהסוג הזה מחייבות פנייה אל איש מקצוע מומחה בתחום כדי לבצע אבחון וגם טיפול מקצועיים בבעיה.

אתר itur-itum.co.il מספק את כל השירותים השונים בתחום האיטום ואיתור נזילות, ביניהם גם תיקון רטיבות ועוד! השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו ונשמח לסייע לכם בהקדם האפשרי!

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

תוכן עניינים
אודותינו

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

תיקון רטיבות
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

בדיקת נזילות מים
צילום תרמי
בדיקת נזילות מים

אתם קמים בבוקר ומגלים נזילה בפינת הקיר? השכנים מתלוננים על גשם שיורד אצלם בבית ורק אתם יכולים להיות 'אשמים' בדבר? המים בשירותים לא יורדים? מכונת הכיבסה לא מזרימה מים? המכנה המשותף לכל הבעיות הללו הן תקלות אינסטלציה.

למאמר המלא >>
איטום קירות חיצוניים
איטום
איטום קירות חיצוניים

אתם סובלים מנזילה מהתקרה? ישנה לחות על גבי הרהיטים? מצאתם כתמי מים על הקירות? ייתכן ואתם סובלים מנזילה מהקיר והכתובת באה שלכם יהיה קבלן האיטום.
איטום קירות זה לא תצמיד סיפור פוט ובמקרים רבים מדובר במלאכה מורכבת למדי. חשוב ללמוד איך וכיצד לעשות את זה בצורה הנכונה וזאת על מנת להבטיח כי אכן התוצאות תהיינה יעילות וטובות.

למאמר המלא >>
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!