מהי רטיבות קפילארית

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

ישנה תופעה נפוצה המכונה – רטיבות קפילארית. מדובר בנימיות של מים כאשר מבנים אשר בהם ישנה רטיבות בגלל סיבות שונות, הרי שהמים יספגו בקירות, יעלו ויטפסו כלפי מעלה וזאת בניגוד לכוח הכבידה.

התרגום של המילה קפילארי זה – נימים. כלומר צינורות דקים מאוד.

מנין מגיעים המים? כאשר המצע שנמצא מתחת לריצוף מכיל מים, הרי שאלו יטפסו תמיד כלפי מעלה לכיוון פתח אוויר. זו התכונה של המים שהם מחפשים פתחי אוויר גם אם מדובר בנימים דקים במיוחד ומעברים דקיקים ממש. המים מסוגלים לטפס בתנאים כאלה עד לגובה של כשישים ס"מ.

ממה נוצרת רטיבות קפילארית? 

רטיבות קפילארית נפוצה בעיקר במבנים שונים אשר בהם ישנה רטיבות במצע שמתחת למרצפות או אפילו מתחת לפני הקרקע. זה קורה בעיקר במבנים שהם אינם אטומים כנדרש והליקויים נובעים בעקבות ליקויים באיטום.

את הרטיבות הקפילארית ניתן לזהות בעיקר באזורים שמעל לפנלים.

איך ניתן לזהות רטיבות קפילארית בבית?

רטיבות קפילארית היא כאמור רטיבות בתוך הקירות שעלולה לצאת החוצה. אך גם אם הרטיבות עדיין לא נראית לעין, אפשר יהיה להבחין בה באמצעות בדיקה במכשירים מתקדמים שנועדו בדיוק לשם כך. כמו מצלמה תרמית או גלאי לחות וכדומה.

בעזרת מומחה לענייני נזילות אפשר יהיה אכן לבדוק ולהבחין אם ישנה נזילה כזו. 

ישנה גם אפשרות להבחין בשינויים בגווני הקיר, בכתמי צבע שונים, בבליטות, בקילופים, עובש או שלפוחיות.

>> איטום גג איסכורית

לאילו נזקים יכולה לגרום רטיבות קפילארית?

ישנם נזקים שונים הנגרמים בעקבות הרטיבות הקפילארית. 

נזקים לריצוף – המים שנמצאים מתחת לריצוף, עשויים לחלחל ואפילו להרים את הבלטות. אם מדובר בריצוף פרקט העשוי עץ, הרי שהרטיבות עשויה לנפח את העץ ולהוביל לנזקים בלתי הפיכים.

נזקים לפאנלים – הפאנלים מחברים את הרצפה והקיר. האזור הזה של הפאנלים נפגע ראשון בעקבות הרטיבות.

נפיחות וקילופים – הקיר הרטוב נעשה ספוגי, נפוח ומתחיל להתקלף. זה מוביל כמובן גם להחלשת הקיר.

כתמים של עובש ורטיבות – מעבר לכל שאר הנזקים, הרטיבות מובילה להיווצרות כתמים כהים על הקירות, כתמי עובש ועוד. אלו הם לא רק מפגע אסתטי. העובש הינו מסוכן לבריאותם של הדיירים בבית ובמיוחד עבור קשישים, תינוקות או אנשים שסובלים ממחלות נשימה.

טיפול ברטיבות קפילארית – מה ניתן לעשות?

טיפול ברטיבות קפילרית מחייב טיפול שורש יסודי. צביעה מחדש של האזור הרטוב בוודאי שלא יפתור את הבעיה מלבד שינוי קוסמטי שלא יישאר כך לאורך זמן.

הדבר הראשון שצריך לעשות זה לטפל בגורמים לרטיבות. אם אלו בעיות איטום הרי שיהיה צורך לחזור על האיטום ואם זה פיצוץ בצנרת, הרי שיהיה צורך לתקן את התקלה מהשורש. במקרים רבים זה יחייב אתכם בהרמת הריצוף לצורך ביצוע התיקון או האיטום הנדרשים.

>> איתור נזילות במצלמה תרמית

לאילו סכנות יכולה לגרום רטיבות קפילארית אם לא מטפלים בה בהתאם? 

הרטיבות הקאפילארית עשויה להחמיר עם הזמן והרטיבות רק תלך ותתפשט עוד ועוד. מעבר לכך העובש שלרוב נוצר על קירות רטובים מהווים כמובן מפגע בריאותי מה שעלול להשפיע לרעה על אנשים שסובלים מבעיות במערכת הנשימה. 

טיפול ברטיבות קפילארית מחיר – כמה זה עולה?

ישנן שיטות שונות לביצוע הפעולה והייבוש של הרטיבות הקאפילארית. המחיר ייקבע בהתאם לסוג הטיפול. יש מצבים בהם יהיה צורך להרים את הריצוף על מנת לייבש את המצע ולהחליף אותה באחרת אך יש גם מצבים אשר בהם אפשר פשוט לשאוב את המים על ידי יצירת חורים קטנטנים באזורים פחות בולטים, כמו מתחת למקרר וכדומה ודרכם לשאוב את המים. הייבוש יכול להתבצע גם באמצעות וואקום וגם באמצעות מפוח אוויר. רטיבות קפילארית מחיר נקבע על מ"ר.

המחיר למ"ר נע בין – 80 ₪ למ"ר ועד 150 ₪ למ"ר.

 איך נמנע היווצרות רטיבות קפילארית בעתיד?

תיקון רטיבות קפילארית שייעשה כמו שצריך, ייבוש כל המים על ידי שאיבה או הרמה של הריצוף יחד עם איטום מקצועי כנדרש יובילו לפתרון מלא של הבעיה. כדי לוודא כי אכן הבעיה באה על פתרונה באופן מלא, חשוב מאוד לפנות אל איש מקצוע המכיר היטב את המלאכה ובקי באופן הביצוע הנכון. רק כך אפשר יהיה להבטיח כי אכן תתקבלנה התוצאות הרצויות והיבשות.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447