עובש בתקרה

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

עובש בתקרה היא תופעה שעשויה להיות לא ממש מסובכת אבל היא גם יכולה להיות מורכבת מאוד. העובש עשוי להיגרם בעקבות לחות בחלל כמו למשל בחדרי רחצה בהם אין אוורור מספק אך זה גם עשוי להצביע על תקלה מורכבת ומקיפה בכל הצנרת הכללית של הבית. אז אם אתם עומדים לרכוש דירה מיד שנייה ואתם מגלים בה כתמי עובש מהסוג הזה, חשבו פעמיים וליתר ביטחון ערבו איש מקצוע שיעשה בדק בית על מנת לאבחן במדויק את מצב הנכס.

אז מה עושים עם עובש בתקרה? איך מזהים את העובש? איך מטפלים בעובש והכי חשוב, איך מונעים את ההתפתחות ואת ההתפשטות של העובש?

על כך ועוד, בהמשך.

מהו עובש בתקרה?

עובש בתקרה זה משהו שעשוי להיגרם בשל סיבות שונות כאמור. אך בלי קשר למה שעומד מאחורי העובש, התוצאה היא למעשה זהה. העובש נגרם בשל עיבוי של מים על הקירות. ברגע שמצב כזה נמשך למשך זמן ארוך ולא מטפלים בבעיה, מתפתחים נבגים, נוצרת פטרייה שחורה על הקיר טזה למעשה העובש שאנחנו רואים.

חשוב לדעת. פטרייה שחורה זה דבר מסוכן. זה הרבה מעבר למפגע אסתטי. פטרייה שחורה עלולה להזיק לבריאות היות והיא עלולה לפגוע במערכת הנשימה וגם לגרום לפריחות או אלרגיות שונות על פני העור.

מהם הסיבות להיווצרות עובש בתקרה?

אם קרה ואתם מבחינים בעובש שמתחיל להתפתח על התקרה בחדר, דעו שעשויות להיות לזה סיבות שונות. אולי זו בעיה קלה של עיבוי נוזלים ולחות גבוהה בחלל שאינו מתאוורר אך אולי זו בעיית איטום שמוביל לכך שישנה חדירה של מי גשמים אל תוך הבית או שישנה דליפה מהדירה של הדיירים שמתגוררים מעל. חשוב לדעת כי לעיתים העובש שעל הקיר נוצר בעקבות פטרייה שחורה שעל התקרה.

אולי יעניין אותך: איטום קירות | רטיבות

מה הן הסכנות הבריאותיות שיכול לגרום העובש?

כפי שכבר ציינו, העובש לא תורם לבריאות בלשון המעטה. הוא למעשה נחשב כמסוכן מאוד לבריאותם של קשישים, ילדים ואוכלוסיות בסיכון הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה. על כן, מיד כאשר אתם מגלים מפגע כזה בתוך הבית, מהרו לבדוק מהי הסיבה להיווצרות העובש. אתם יכולים לנסות להסיר את העובש על פי ההנחיות שתוכלו לראות בהמשך ולבדוק האם הבעיה נפתרה בכך או שמא מדובר בבעיה שורשית הדורשת טיפול שורש.

בכל מקרה אל תישארו עם העובש. הוא מסוכן מאוד.

כיצד לטפל בעובש?

חיסול עובש וחיסול של הפטרייה השחורה בהחלט אפשרית באופן עצמאי בעזרת אקונומיקה וחומרי ניקוי שונים. עם זאת, לא תמיד זה באמת עובד. יש מקרים רבים אשר בהם העובש חוזר מהר מאוד לעטר את התקרה ואת הקירות.

על כן, תמיד עדיף לפנות אל איש מקצוע מומחה לתחום על מנת שהוא זה שיבצע את העבודה.

הדרך לטפל בעובש כוללת:

  • ניקוי העובש באמצעות אקונומיקה. זה יחסל את העובש.
  • לאחר הניקוי עם האקונומיקה יש לנקות עם מים בלד ולייבש היטב את המשטחים.
  • מומלץ לצבוע את המקום בצבע אקרילי שהוא עמיד ועליו למרוח גם שכבה של צבע מיוחד הנוגד עובש.

טיפים למניעת היווצרות עובש בקירות

מניעת היווצרות עובש בביתנו היא הכרחית לשמירה על סביבה בריאה ואסתטית. ניתן לייחס את צמיחת העובש לגורמים שונים, אך האשמים העיקריים הם בדרך כלל לחות ואוורור לא מספיק.

על ידי הקפדה על חמש הצעות מניעה אלה, אתה יכול לשמור על עובש במפרץ:

  1. הקפידו על אוורור תקין: זה עוזר למנוע הצטברות לחות עודפת, דרישה עיקרית לצמיחת עובש.
  2. זיהוי ותיקון נזילות: נזילות מים, אם הן נותרות ללא השגחה, הופכות לנקודות חמות של עובש. טפל בהם מיד.
  3. לחות בקרה: רמות לחות גבוהות מעודדות צמיחת עובש. השתמשו במסירי לחות באזורים בסיכון גבוהים.
  4. תחזוקה שוטפת: תחזוקה ובדיקה מתוזמנות מגבירות את הסיכויים לגילוי מוקדם של עובש.
  5. השתמשו במאווררי פליטה: הם מפחיתים את רמות הלחות באזורים כמו חדרי אמבטיה ומטבחים, ומונעים התפשטות עובש.

העלמת עובש לצמיתות

מיגור העובש בתקרה הוא בעל חשיבות עליונה לא רק לשמירה על אסתטיקת הבית, אלא גם לשמירה על בריאות דיירי הבית. חשיפה ממושכת לעובש עלולה להוביל לבעיות בריאותיות רבות, כולל מחלות נשימה, תגובות אלרגיות ופגיעה במערכת החיסון.

אצלנו באיטור איטום מבצעים ניקוי עובש מעמיק, מטפלים בגורמי שורש כמו נזילות או רטיבות, ובכך מבטיחים בית נקי מעובש. יתר על כן, אנו עושים הרבה יותר מסתם הסרה. אנו מספקים אסטרטגיות מניעה, שעוזרות לכם לשמור על סביבה נטולת עובש לטווח ארוך.

כמה יעלה לנו להיפטר מעובש בתקרה

הסרת עובש מהתקרה היא משימה חיונית, אך יש לה מחיר. ההוצאה המדויקת תלויה במספר משתנים מרכזיים כגון חומרת התפשטות העובש, גודל האזור הפגוע ומיקומו או נגישותו.

הסרת עובש – סוגי טיפולים מחיר טיפול בש"ח
טיפול בעובש במקלחת 599-699 ש"ח
טיפול בעובש בשירותים 499-599 ש"ח
טיפול בעובש בתקרה 599-1,799 ש"ח
טיפול בעובש בקיר 599-999 ש"ח

זכרו, זוהי הערכה גסה בלבד ואתה עלול גם לשאת בעלויות נוספות עבור תיקונים או אמצעי מניעה. 

טיפול בעובש בתקרה – עשו זאת בעצמכם, האם זה אפשרי?

האפשרות של טיפול בעובש בתקרה בעצמכם הוא משהו שבעלי בתים רבים שוקלים בעצמם, במיוחד אלה שנוח להם עם משימות מעשיות. עם זאת, חשוב להבין את הסיכונים והמגבלות הקשורים.

טיפול יעיל בעובש דורש אמצעי בטיחות, כגון שימוש בציוד מגן אישי וטיפול נכון בחומרים מזוהמים בעובש. תרופות ביתיות עשויות לכלול פתרונות חומץ או אקונומיקה, קרצוף נמרץ, וצבעים נגד עובש.

עם זאת, גישות של עשה זאת בעצמך עשויות שלא לחסל לחלוטין את בעיית העובש, במיוחד אם המקור אינו מזוהה ומטופל כראוי. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי לפני שמנסים גישה לטיפול עצמי בעובש העיקש בתקרה.

למה לבחור באיתור איטום לטיפול בעובש בתקרה?

הבחירה בחברת איתור איטום היא השקעה משתלמת בטיפול בעובש, איתור ואיטום נזילות באמצעות שיטות ייחודיות וחדשניות, ציוד מתקדם, והמומחים הכי מקצועיים בתחום! עם אחריות על התיקון ושירות שמגיע לכל רחבי הארץ.

זוהי גישה זו חכמה במיוחד שחוסכת זמן, כסף, והכי חשוב, מבטיחה סביבת חיים בריאה יותר. זכרו, בהתמודדות עם בעיות מתמשכות כמו עובש, כל מדד נחשב, אפילו אלה שנראות עתידניות.

לסיכום, עובש זה לא משהו שמותר להתעלם ממנו. יש דרכים למנוע אותו ואף פתרונות אפשריים ליישום. לעיתים כל מה שצריך זה מעט שימת לב כדי שהכול יהיה יבש יותר ונקי יותר.

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447