איטום מרפסת

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום

המרפסת היא אחד החלקים הכי חשובים שיש לנו בבית. אז נכון שלא תמיד היא שימושית בגלל מזג האוויר אך אפשר לומר שאף אחד לא היה מוכן לוותר על המרפסת שלו גם אם היא לא יכולה לשמש אותו לאורך כל חודשי השנה. עם זאת, את ההשקעה במרפסת אסור לשכוח. אם תהיה בעיה כלשהי באיטום של המרפסת, הרי שאתם וגם הדיירים בדירה מתחת למרפסת שלכם תסבלו מרטיבות ומים שעלולים לגרום לנזקים לא פשוטים.

למה צריך לאטום מרפסת?

המרפסת נמצאת ועומדת ברוב המקרים כשהיא חשופה לחסדי מזג האוויר. הגשמים מגיעים אליה בקלות רבה ואם הרצפה לא אטומה כמו שצריך, הדיירים שמתחת למרפסת יסבלו מרטיבות ומים שיחלחלו פנימה. איטום מרפסת כזו שזולגת כלפי מטה היא משימה שחייבת להיעשות באופן מקצועי על מנת להבטיח כי אכן תתקבלנה התוצאות המושלמות והיבשות ביותר.

יש כמה וכמה שיטות לצורך ביצוע האיטום כאשר לא תמיד זה חייב להיות מורכב ויקר. נבדוק את הנושא לעומק.

איך נדע מתי צריך לעשות איטום במרפסת

אז מי בעצם צריך לבצע איטום מרפסת? בגדול, את התלונות על רטיבות תקבלו מהשכנים שלכם. הם אלו שיידעו הרבה לפניכם כי ישנה בעיה באיטום של המרפסת שלכם. אם יש להם חדר או אפילו מרפסת מתחת לזו שלכם, הם יגלו את הרטיבות, את הכתמים וגם את העובש בתקרת הבית שייווצר בעקבות כך או המרפסת שלכם.

אם זה אכן המצב, אין כאן הרבה מקום לבדיקה. הדבר די ברור. המרפסת אינה אטומה ועליכם לדאוג לאיטום שלה.

איך אוטמים מרפסת פירוט על כל הדרכים

איטום מרפסת יכולה להיעשות בכמה וכמה צורות.

איטום מרפסת לפני ריצוף – הדבר הכי נכון הוא לבצע את האיטום בשלבי הבנייה של המרפסת עוד בטרם מבצעים את הריצוף. כך אפשר לפרוש את היריעות או להניח את חומרי האיטום הרצויים כאשר רק אחר כך תרצפו את הקרקע. 

איטום מרפסת ללא פירוק ריצוף – אם כבר ריצפתם את המרפסת והתגלו בעיות חדשות באיטום, לא בטוח שאתם חייבים להרים את המרצפות לצורך כך. לעיתים די ביישום של חומר איטום בין חריצי הרצפה וזה כבר יעשה את העבודה. הדרך לביצוע איטום שכזה כולל פתיחת החריצים שבין המרצפות בעזרת מסור דיסק, ניקוי יסודי של כל המרפסת ומילוי הרווחים כולם ברובה אפוקסית או אקרילית. אם תשתמשו ברובה אקרילית יהיה עליכם להוסיף גם חומרים משחתיים שיאטמו את הרווחים. עם זאת חשוב לדעת כי מבחינת איכות ויעילות, לא זו הדרך האידיאלית ובמקרים רבים אכן תגלו כי לא באמת הגעתם לתוצאות הרצויות והמים ממשיכים לחלחל. אחרי הכול מדובר בפתרון קוסמטי בלבד כאשר האיטום עשוי לכלוא בפנים את הרטיבות שקיימת מה שיוביל אחר כך להריסה של הריצוף בגלל התנפחות המשטח מבפנים.

איטום מרפסת עם פירוק הריצוף – שיטה זו היא לכאורה השיטה הכי טובה כאשר כבר מדובר במרפסת קיימת ומרוצפת. הרמת הריצוף מאפשרת את הביצוע היסודי ביותר ואת האיטום שייעשה בצורה הכי טובה. השיטה הזו היא יקרה יחסית לכל שיטה אחרת. באיטום מהסוג הזה יהיו עלויות נוספות כמו פירוק הריצוף הקיים, פינוי הפסולת, העלויות של הריצוף החדש וכן הלאה. מעבר לכך מדובר יהיה בעבודה מורכבת שתדרוש זמן וגם תיצור הרבה לכלוך ובלגן. עם זאת, מדובר בעבודה שתוכיח את עצמה ואת היעילות לאורך שנים רבות.

איטום על גבי הריצוף הקיים וריצוף בשכבה נוספת – קיימת אפשרות נוספת שלא תמיד היא תתאים אך היא בהחלט שווה בדיקה. מדובר באיטום שייעשה על גבי הריצוף הקיים בעזרת בעזרת יריעות ביטומניות או כל שיטת איטום נבחרת ועל גבי השכבה הזו תרצפו מחדש. שיטה זו מתאימה רק במרפסת שמבחינה הנדסית אין בעיה בהוספת משקל של שכבת ריצוף נוספת. כמו כן יש לוודא כי אין מניעה בהוספת גובה למפלס של המרפסת. זה יכול להיות משמעותי אם יש דלת למרפסת שתצטרכו לקצר או שיחד עם התוספת המפלס עדיין יהיה נמוך ביחס לכל הבית כפי שצריך להיות.

באילו חומרים משתמשים לאיטום מרפסת?

כמה עולה איטום מרפסת 

המחיר לאיטום מרפסת נקבע כמובן בהתאם לאופי וסוג האיטום שתבחרו.

אם תבחרו בשיטה הכוללת הרמה של הריצוף המחיר יעמוד על 700 ₪ עד 1000 ש"ח לכל מ"ר.

אם תלכו על איטום על גבי הריצוף הישן תחסכו עד 20% מעלויות האיטום והמחיר יעמוד על בין 500 ל800 ₪ למ"ר.

אם תלכו על חידוש של הרובה האוטם את המרצפות הקיימות. המחיר יעמוד על  80 עד 100 ש"ח למ"ר.

איך מוודאים שהאיטום אצליח?

כדי לוודא האם האיטום אכן מוצלח, מבעים הצפה של מים במרפסת ונותנים למים לעמוד למשך מספר ימים. כך בודקים האם יש חלחול של המים כלפי מטה.

האם חייב לפרק את המרצפות במהלך איטום?

אז אם חשבתם שאיטום מרפסת חייב להיות סיפור של בלגן, חציבות והמון לכלוך, הבנתם שיש גם דרכים אחרות. 

חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

או השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

המרכז לאיתור ואיטום

המרכז לאיתור ואיטום

בעזרת השיטות ייחודיות, הציוד חדשני ומתקדם, והמומחים המקצועיים שלנו נוכל לאתר ולפתור את הנזילות בביתכם.
החברה המובילה בארץ לאיתור ואיטום נזילות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

באנר - איתור נזילות ושירותי איטום
תוכן עניינים
איטום קירות פנימיים - תמונה ראשית
איטום
איטום קירות פנימיים

אם ברצונכם להגן על הבית ולשמור עליו נקי מהצטברות עובש ולחות, חיוני להבין את החשיבות של איטום קירות פנים. במדריך מקיף זה, אנו נתעמק במניעת

למאמר המלא >>
רטיבות
טיפול בעובש בקירות

בכל בית או דירה, הקירות הם המרכיב המרכזי המגביל ביננו לבין העולם החיצוני. הם מגנים עלינו מפני הגשם, הרוח והקור, אך מה קורה כאשר הקירות

למאמר המלא >>
איטום גג מרוצף - תמונה ראשית
איטום
איטום גג מרוצף

בעלי בתים ושוכרי דירות מכירים את החשיבות שבאיטום גג מרוצף. במאמר זה נתחקור את הצורכים, השיטות והמחירים הקשורים לכך. מתי נדע שצריך לבצע איטום בגג

למאמר המלא >>
077-8036447
חושדים שקיימת אצלכם נזילה ?

השאירו פרטים כבר עכשיו, ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!
גם נזילה קטנה יכולה לעשות נזק גדול!

או חייגו 077-8036447